Najlepszy samochód sportowy na świecie to…

Podczas wystawy New York Auto Show modele Porsche Boxster i Cayman zostały ogłoszone najlepszymi autami sportowymi roku na świecie (World Performance Car 2013).
Cayman świętował swoją światową premierę zaledwie w listopadzie ubiegłego roku podczas salonu w Los Angeles. Boxster jest na rynku już od roku.

World Car Awards wręczane są każdego roku w czterech kategoriach: Światowego Samochodu Roku (World Car), Światowego Samochodu Wyczynowego Roku (World Performance Car), Światowego Zielonego Samochodu Roku (World Green Car) oraz Światowego Samochodowego Designu Roku (World Car Design).

Zwycięzcy wybierani są przez międzynarodowy zespół złożony z 66 dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 krajów. Jurorzy wybierani są przez komitet konkursu World Car, który bierze pod uwagę wiedzę, doświadczenie, wiarygodność oraz autorytet poszczególnych dziennikarzy.

Od momentu powstania nagród World Car of the Year, Porsche zdobyło tytuł najlepszego samochodu sportowego dwukrotnie: za model 911 (2012) i za Caymana (2006).

Od początku roku samochody sportowe marki Porsche otrzymały już około 20 nagród na całym świecie w tym m.in. w USA, Kanadzie, Rosji, RPA, Singapurze i Niemczech.

W Niemczech czytelnicy czasopisma Auto Bild przyznali tytuł „Best All-Wheel Drive Car” (najlepsze auto z napędem na dwie osie) modelowi Porsche 911 Carrera 4 w bardzo mocno obsadzonej kategorii coupe/kabriolet. W dorocznym plebiscycie wzięło udział ponad 100 000 czytelników i internautów.

Komentując sukces Porsche Matthias Muller, prezes Porsche AG, powiedział: „Porsche 911 zdobywa nagrodę za nagrodą w jubileuszowym roku. Nawet po pięciu dekadach jego koncepcja nadal wyróżnia się dzięki dynamice, wydajności i zdolności do wywoływania ekstremalnych emocji. Nowy Boxster oraz Cayman posiadają wrodzone DNA modelu 911. Dzięki temu są w stanie fascynować zarówno klientów, jak i jurorów. Jesteśmy z tego faktu niezmiernie dumni”.
Źródła, Porsche
IBRM Samar