Najlepsze półrocze w historii SKODY w Polsce i na świecie

Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku ŠKODA dostarczyła do Klientów na całym świecie aż 585 tysięcy samochodów, pobijając zeszłoroczny rekord o 2,8%. Wzrost na polskim rynku był jeszcze bardziej imponujący – wyniósł aż 16,6%, do poziomu 31 433 samochodów. Tak doskonały wynik był możliwy dzięki rekordowej formie zaprezentowanej w czerwcu. W ostatnim miesiącu czeska marka dostarczyła aż 105 200 samochodów, z czego 5 683 trafiły do Polski. Wynik ten pozwala ŠKODZIE zwiększyć przewagę nad konkurentami i umocnić się na pozycji lidera polskiego rynku.

„Przy wyniku sięgającym zdecydowanie powyżej pół miliona dostarczonych samochodów to było najlepsze pierwsze półrocze w historii naszej marki” – mówi Dyrektor Generalny ŠKODY Bernhard Maier, dodając: „Niezwykle wysoki popyt na model KODIAQ przerósł nasze oczekiwania i potwierdził słuszność naszej strategii. Wraz z nowym kompaktowym SUV-em, modelem KAROQ, będziemy dalej wzmacniali pozycję w tym kluczowym segmencie”.

W minionym miesiącu do polskich Klientów dostarczono łącznie aż 5 683 samochody wyprodukowane w Republice Czeskiej, to jest o całe 14,4% więcej niż w czerwcu minionego roku. W okresie tym udział rynkowy ŠKODY wyniósł aż 13,6%. Łącznie w pierwszym półroczu ŠKODA dostarczyła na polskie drogi 31 433 samochody, o 16,6% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. ŠKODA zachowuje pierwszą pozycję na polskim rynku i zdecydowaną przewagę nad konkurencją.

Największy udział w osiągnięciu tego sukcesu na polskim rynku miały modele OCTAVIA i FABIA, które w perspektywie półrocznej pozostają dwoma najchętniej wybieranymi samochodami w Polsce. Przez pierwsze sześć miesięcy 2017 roku na pierwszy z nich zdecydowało się 9 853 Polaków, na drugi – 9 216. Jest to odpowiednio o 14,1% i 18,3% więcej niż przed rokiem. Dzięki wzrostowi o 7,86% do 4 899 dostarczonych egzemplarzy, model RAPID pozostał w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli polskiego rynku.

Flagowy model SUPERB zanotował wzrost o 6,6% do 3585 samochodów, CITIGO o 10,8% do 1 392 dostaw. Debiutujący w późniejszej fazie roku model KODIAQ zdążył w tym czasie dotrzeć już do 1 256 pierwszych polskich nabywców. Półroczne wyniki dowodzą, że ŠKODA pozostała zdecydowanym liderem polskiego rynku flotowego: uzyskany wynik 22 481 dostaw jest o 16,5% lepszy od tego z pierwszego półrocza roku 2016 i pozwala czeskiej marce uzyskać aż 13,4% udziału w rynku flotowym.

ŠKODA na świecie: pozytywne sygnały z Europy

Z wynikiem 252 300 dostaw w pierwszym półroczu (wzrost o 4,1%), ŠKODA potwierdza swoją silną pozycję w Europie Zachodniej. W Niemczech, na największym europejskim rynku czeskiej marki, wyniki zwiększyły się nieznacznie, o 1,8% do 88 000 samochodów. W Europie Środkowej w pierwszym półroczu marka osiągnęła wzrost o całe 14%, do poziomu 109 800. Do tego imponującego wyniku poza Polską tradycyjnie przyczyniła się także ojczyzna ŠKODY. W Republice Czeskiej pozostało 51 200 samochodów, o 10,9% więcej niż przed rokiem.
Na największym rynku ŠKODY na świecie, w Chinach, osiągnięty w tym półroczu wynik jest nieznacznie gorszy od tego z pierwszego półrocza zeszłego roku (spadek o 8,1% do 134 000 samochodów), ale trend ten był antycypowany przez ŠKODĘ wobec wprowadzonych na początku tego roku w tym kraju zmian podatkowych w wybranych segmentach samochodów, na których obecna jest czeska marka. Duże wzrosty pojawiły się za to w pozostałych częściach świata, gdzie sięga oferta ŠKODY: w Indiach, Izraelu, Australii i Tajwanie.

 

Źródło: www.mototarget.pl