Najczęściej rejestrowane samochody w Polsce

Oto dostępny za darmo ranking 50 najpopularniejszych modeli osobowych na polskim rynku za wrzesień bieżącego roku. W porównaniu z zestawieniem sierpniowym liderem nie jest już Toyota Auris, która wówczas sprawiła dużą niespodziankę.
Po dwóch miesiącach przerwy liderem na liście najczęściej rejestrowanych nowych samochodów w Polsce znów jest Skoda Octavia. Uzyskany wynik (924 egzemplarze) to poziom, do którego nie był w stanie zbliżyć się żaden z pozostałych konkurentów. Najbliżej tego wyczynu była Skoda Fabia (756 rejestracji). Warto dodać, że w porównaniu z zestawieniem miesięcznym za sierpień Fabia poprawiła swoje notowania aż o trzy oczka.

Na trzecim miejscu podium w miesiącu wrześniu plasuje się natomiast kompaktowy Ford Focus. Jego wynik to 737 rejestracji, a zarazem awans o jedną pozycję w porównaniu z rankingiem sierpniowym.

Na liście TOP-10 za wrzesień uwagę zwraca znaczący awans modelu Hyundai ix35 (488 rejestracji). Ten wytwarzany w Czechach kompaktowy crossover poprawił swoje notowania w porównaniu z rankingiem sierpniowym aż o 10 oczek. Przypomnijmy, że na polskim rynku debiutuje aktualnie ix35 po zmianach modernizacyjnych, a poprzednia wersja została objęta ofertą promocyjną.

Największym osiągnięciem Hyundaia ix35 w tym roku kalendarzowym było zajęcie ósmego miejsca w rankingu nowych modeli osobowych polskiego rynku za miesiąc luty.

Pierwsza dziesiątka najczęściej rejestrowanych na polskim rynku nowych samochodów osobowych przedstawia się następująco (w nawiasie podano lokatę zajmowaną przez dany model w zestawieniu miesięcznym za sierpień):
1. Skoda Octavia: 924 rejestracji (2)
2. Skoda Fabia: 756 rejestracji (5)
3. Ford Focus: 737 rejestracji (4)
4. Opel Astra: 589 rejestracji (8)
5. Toyota Auris: 563 rejestracji (1)
6. Hyundai ix35: 488 rejestracji (16)
7. Volkswagen Golf: 485 rejestracji (3)
8. Renault Clio: 480 rejestracji (6)
9. Kia Sportage: 455 rejestracji (13)
10. Toyota Yaris: 436 rejestracji (7)

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w dostępnej za darmo sekcji MOTOTRENDY na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są cyklicznie i na bieżąco.

Autor: Rafał Żaglewski
Źródła, IBRM Samar