Nadjeżdża najmniejszy SUV Volkswagena

Moda na samochody typu SUV trwa w najlepsze. Dowodem tego są najnowsze plany Volkswagena. Niemiecki koncern chce wprowadzić na rynek model T-Track, czyli podniesionego Upa!

Pięć lat temu w Sao Paulo zadebiutował koncept Volkswagen Taigun. Od tamtego czasu nie było słychać zbyt wiele na temat małego SUV-a – aż do teraz. Najnowsze przecieki z Wolfsburga mówią o, że projekt otrzymał zielone światło i już niebawem pojawi się na rynku model T-Track.

Samochód powstał na bazie modelu up!, a na rynku powalczy z takimi konkurentami jak Dacia Duster czy Ford EcoSport (lada moment pojawi się na polskim rynku). Samochód będzie sprzedawany nie tylko w Europie. Niemiecki producent liczy na poważne udziały na rynku południowoamerykańskim.

Volkswagen T-Track będzie dużo mniejszy niż Tiguan. Wersja koncepcyjna mierzyła 3 859 mm długości, 1 728 mm szerokości i 1 570 mm wysokości. Do tego rozstaw osi wynosi 2 470 mm, czyli o 5 cm większy niż w modelu Up! Można się spodziewać dużo więcej miejsca dla pasażerów oraz przestrzeni bagażowej o pojemności co najmniej 280 litrów – takie warunki oferował koncept. Prawdopodobnie samochód będzie dostępny z napędem na przednią oś lub z opcjonalnym napędem 4Motion.

Pod maską małego SUV-a znajdziemy jednostkę 1.0 TSI o mocy 60 lub 75 KM. Do oferty dołączy wersja GT z motorem o mocy 110 KM. Taki wariant rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 9,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 186 km/h. Średnie spalanie ma się utrzymywać w okolicach 4,7 l/100 km.

Koncern z Wolfsburga nie podał jeszcze premiery nowego modelu, ale możemy się spodziewać, że maluch zadebiutuje jeszcze przed końcem obecnej dekady.

Źródło: www.moto.pl