Mubea tworzy przyszłość dla uczniów

Nowy rok szkolny dla uczniów w powiatach strzeleckim i kędzierzyńsko-kozielskim to okazja do kształtowania swojej zawodowej przyszłości. Firma Mubea Automotive Poland Sp. z o.o., od 2015 roku funkcjonująca w Zimnej Wódce, przyjmuje w swoje szeregi uczniów praktycznej nauki zawodu, by zapewnić im w przyszłości pracę.
Mubea Automotive Poland to firma rodzinna, założona w 1916 roku w Attendorn w Niemczech. Od 2015 roku działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zimnej Wódce, gmina Ujazd. Jest producentem części samochodowych, a specjalizuje się w elementach sprężystych- sprężynach zaworowych, opaskach zaciskowych i sprężynach talerzowych do automatycznych skrzyń biegów. Zainwestowała w budynki, wyposażenie i maszyny produkcyjne w Polsce już ponad 120 mln złotych, a obecnie zatrudnia 300 osób.
Na całym świecie Mubea jest obecna na niemal wszystkich kontynentach i zatrudnia ponad 12 tysięcy ludzi. Firma już teraz myśli o swojej przyszłości i funduje stypendia dla uczniów szkół zawodowych i techników. W kolejnym roku firma zamierza wprowadzić praktyczną naukę zawodu dla uczniów szkół branżowych pierwszego stopnia. – Jesteśmy firmą nastawioną na rozwój i przyszłość- mówi Jiři Matyáš, dyrektor zakładu w Zimnej Wódce- do naszej tradycji należy kształcenie kolejnych pokoleń pracowników.
W naszej siedzibie w Attendorn 95 procent pracowników wykształciło się w zakładowych warsztatach. Takie same systemy nauczania młodych ludzi wprowadziliśmy we wszystkich naszych zakładach, np. w Czechach czy Chinach. Teraz kolej na uczniów polskich szkół – podsumowuje. Mubea od 2016 roku współpracuje z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Strzelcach Opolskich.
Pierwsze kroki na drodze ku ścisłej współpracy podjęła także z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie – Koźlu. Po roku przygotowań Mubea zaoferowała uczniom system stypendialny: każdy uczeń w nim uczestniczący – w zależności od tego, do której klasy uczęszcza, jakie ma oceny i obecność – może otrzymać do 640 złotych stypendium miesięcznie. Stawiamy na uczniów kierunków technicznych- mówi dyrektor działu personalnego, Marcin Wojnarowski – mechaników, elektryków, mechatroników, specjalistów obróbki skrawaniem. Przetwarzamy metal i zależy nam na pracownikach, którzy umieją się z nim obchodzić. Naszym uczniom oprócz stypendium zaoferujemy także możliwość odbywania praktycznej nauki zawodu, obowiązkowych praktyk, a także pracę wakacyjną, dzięki której zarobią na własne potrzeby. Będą mogli bezpłatnie korzystać z autobusu dowożącego do pracy oraz zakładowej stołówki, którą uruchomimy – dodaje.

Od września 2017 ze stypendium skorzysta siedmiu uczniów CKUiZ w Strzelcach: czterech uczniów technikum w zawodzie Technik Mechatronik i trzech uczniów szkoły branżowej pierwszego stopnia w zawodzie Operator Obrabiarek Skrawających. Jestem bardzo szczęśliwy, że młodzi ludzie będą mogli uczyć się u nas zawodu i otrzymać po zakończeniu nauki pracę w Mubea – stwierdza Marcin Wojnarowski. Oni są przyszłością naszej firmy. Dołączenie do programu stypendialnego jest proste: wystarczy skontaktować się z działem personalnym Mubea. Dodatkowo, Mubea się rozrasta i będzie poszukiwać pracowników, szczególnie techników i specjalistów w zakresie obróbki metalu, zwłaszcza cieplnej i skrawaniem. Pod koniec 2019 roku planuje zatrudniać niemal 500 osób. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do obserwowania strony www.mubea.com, do kontaktu mailowego pod adresem rekrutacja@mubea.com, telefonicznego pod numerem 793 800 318 lub do składania swoich CV bezpośrednio w siedzibie firmy- zachęca Joanna Wiciok, na co dzień zajmująca się rekrutacją..

Źródło: http://www.nto.pl/artykul-sponsorowany/a/mubea-tworzy-przyszlosc-dla-uczniow,12437398/