Mitsubishi zapowiada europejskie nowości

Po niezwykle intensywnym roku 2015, który przyniósł m.in. premierę dwóch kluczowych modeli Mitsubishi (piąta generacja L200 oraz nowy Outlander w wersji na rok 2016) oraz powrót marki do sportów motorowych (udział Outlandera PHEV w Baja Portalegre 500), w 2016 r. Mitsubishi Motors Corporation (MMC) nadal planuje wiele uwagi poświęcać swojej współczesnej oraz przyszłej ofercie pojazdów klasy SUV.

Będzie to widać podczas 86. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, gdzie wystawione zostaną np.:

– model eX-Concept: koncepcyjny samochód, po raz pierwszy zaprezentowany na tokijskim salonie w 2015 r. Zdradza kierunek rozwoju kompaktowych SUV’ ów Mitsubishi, które mają się wyróżniać dynamicznym nadwoziem „shooting brake”, nową generacją elektrycznych układów napędowych oraz 400 km zasięgu, który będzie pozwalał na bezstresowe użytkowanie auta w życiu codziennym;

– specjalne wersje modeli L200 i ASX: stworzone z myślą o miejskich wyzwaniach, oparte odpowiednio na nowym L200 oraz ASX w wersji na rok 2017, stanowią połączenie typowych cech SUV’a Mitsubishi z nową koncepcją stylistyczną nadwozia, gdzie jasnoszary lakier zestawiono z jasnopomarańczowymi elementami dekoracyjnymi i czarnymi obręczami kół ze stopu metali lekkich;

– model ASX w wersji na rok 2017: po listopadowym debiucie w Los Angeles, odświeżony ASX pojawi się w Europie jako kolejny model opracowany zgodnie z wytycznymi nowej stylistyki „Dynamic Shield”.

Ponadto podczas salonu w Genewie przewidziano również rozpoczęcie europejskich uroczystości związanych z obchodami półwiecza elektrycznych technologii napędowych Mitsubishi (pierwsze prace rozwojowo-badawcze zainicjowano w 1966 r.), a także debiut rynkowy odświeżonego modelu Space Star.

źródło: MMC

AUTOR:  WNP.PL (AG)