Mazda6 – ruszyła produkcja

Koncern Mazda rozpoczął produkcję nowej generacji modelu Mazda6 w Japonii. Oficjalnie zdjęcia z ceremonii urządzonej z tej okazji udowadniają, że wygląd nowej wersji tego sedana jest praktycznie identyczny z konceptem zwanym Takeri
Mazda 6: światowa premiera już niebawem
Mazda ma zamiar produkować 120 tys. egzemplarzy rocznie w swojej fabryce Hofu w południowo-zachodniej Japonii. Dodatkowo produkcją Mazdy6 zajmie się też fabryka firmy AutoAlliance International w Michigan, zajmowaną wspólnie z Fordem od 1985 roku.
Pierwszy, wyprodukowany w Hofu pojazd to czerwona Mazda6 w wersji kombi, skonstruowana według europejskiej specyfikacji i wyposażona w nowy 2-litrowy silnik benzynowy Skyactiv. Sedan ten jest drugim w ofercie firmy, zaprojektowanym według nowej filozofii nazwanej kodo – „dusza ruchu”. Dzięki niej, Mazda6 na pewno będzie się wyróżniać wśród swoich europejskich rywali.
Nie jest jeszcze znana cena nowej Mazdy, choć można się spodziewać, że może ona być dość wysoka, z powodu wysokiego kursu jena. Nie wiadomo też, czy silniki oferowane przez japoński koncern będą na tyle mocne – i niezawodne, żeby dotrzymać kroku konkurencji, takiej jak np. popularny w Polsce VW Passat.
wp.pl/ml/