Marek Gawroński awansuje w strukturach Volvo Polska

Marek Gawroński, Wiceprezes Volvo Polska ds. relacji z Sektorem Publicznym, objął dodatkowo funkcję Dyrektora Sprzedaży na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Marek Gawroński dołączył do Volvo Polska w roku 2018 – jako Wiceprezes ds. relacji z Sektorem Publicznym. Nadal będzie pełnił tę funkcję, a od stycznia jego zakres kompetencji znacząco się powiększa. Będzie dodatkowo odpowiedzialny za tworzenie strategii sprzedażowej Volvo, nadzór i zarządzanie sprzedażą, budowanie relacji z kluczowymi klientami – w obszarze autobusów miejskich, międzymiastowych i autokarów, na rynku polskim i w Krajach Bałtyckich.

Marek Gawroński posiada wieloletnie doświadczenie w spółkach sektora transportowego, motoryzacyjnego, paliwowo-gazowego i energetycznego. Zajmował wyższe stanowiska kierownicze – m.in. w Alstom, Shell, PGE Polskiej Grupie Energetycznej i Vattenfall, odpowiadając za rynek krajowy, a także rynki państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Volvo Polska to część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych. We Wroclawiu Volvo posiada największa fabrykę w Europie oraz dział badań i rozwoju autobusów. Ponadto Volvo w Polsce zajmuje się sprzedażą autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych, posiada globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finanse i HR. 

We Wrocławiu ulokowane jest europejskie centrum kompetencyjne Volvo w obszarze autobusów, to tu projektowane są i produkowane miejskie autobusy elektryczne i hybrydowe, a także nowoczesne autokary międzymioastowe i turystyczne.

20 stycznia 2020 r.

Więcej informacji:

Volvo Polska

Volvo Polska to część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych. W Polsce Volvo obecne jest od lat 70-tych. Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności. Obecnie firma Volvo Polska obejmuje: fabrykę autobusów, a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finansowy i HR.

Polska fabryka Volvo

Wrocławska fabryka jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie. Powstają w niej kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy.

W 2010 roku w polskiej fabryce rozpoczęła się seryjna produkcja autobusu hybrydowego. Obecnie Volvo oferuje pełną flotę zelektryfikowanych autobusów. Gama obejmuje hybrydę Volvo 7900 Hybrid (dostępną również w wersji przegubowej), elektryczną hybrydę Volvo 7900 Electric Hybrid oraz w pełni elektryczny autobus Volvo 7900 Electric. W Europie zelektryfikowane autobusy Volvo stanowią część transportu zbiorowego w wielu miastach, między innymi w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu, Austrii, Holandii i innych. W Polsce zelektryfikowane autobusy Volvo jeżdżą m.in. w Inowrocławiu, Krakowie, Sosnowcu, Białymstoku, Koszalinie, Grudziądzu, Jeleniej Górze, Tarnowskich Górach, Lesznie, Krośnie i Ełku.

 

Więcej informacji: www.volvobuses.com, www.volvobuses.pl

Facebook: Volvo Polska Autobusy Facebook: Volvo Group