MAN a raport TUV 2013

Z raportu TUV 2013 dotyczącego pojazdów użytkowych wynika, że wśród pojazdów przechodzących przez badania tej niemieckiej organizacji największy odsetek samochodów bez zastrzeżeń stanowią pojazdy MAN. Wyprzedzają one konkurencję we wszystkich grupach wiekowych aut.
W ten sposób firma MAN umocniła swoją wiodącą pozycję w zakresie niezawodności. W grupie pojazdów jednorocznych bez żadnej wady jest aż 82% egzemplarzy (78% w roku 2012). Także wśród starszych ciężarówek liczba pojazdów, u których w ramach przeglądu głównego nie stwierdzono wad, jest znacznie wyższa od przeciętnej.

Stan ten, jak czytamy we wnioskach z raportu TUV, jest konsekwencją stosowania przez MAN sprawdzonych rozwiązań technicznych: „silniki, osie i podwozia są solidne i starannie dopracowane”.

Grupa pojazdów, w których w ramach przeglądów głównych nie stwierdzono wad, stanowi we wszystkich klasach wiekowych średnio powyżej 65%. Firma MAN wyprzedza zatem pozostałe marki o ponad 3,5%.

W przypadku 95% pojazdów jednorocznych podczas głównych przeglądów nie zostają stwierdzone istotne wady. W grupie samochodów pięcioletnich odsetek ten kształtuje się na poziomie ponad 82%. Także w tej grupie marka MAN wypadła zdecydowanie lepiej niż firmy konkurencyjne.

Niezawodność i dobra konserwacja
Pojazdy klasy ciężkiej okazały się wyjątkowo dobrze i starannie serwisowane. To wyraźny sygnał dla operatorów tych pojazdów, że warto poddawać swój park pojazdów przeglądom i konserwacji w autoryzowanych stacjach serwisowych. Dzięki temu spokojnie można planować wykorzystanie pojazdów bez groźby niespodziewanej awarii.

Wyniki raportu TUV potwierdzają, że zawarcie kontraktu serwisowego to dobre rozwiązanie.

Wyniki corocznych przeglądów pojazdów w wieku od jednego do pięciu lat zostały też poddane ocenie przez jednostki badawcze TUV we współpracy ze specjalistycznym tygodnikiem Verkehrsrundschau. Można się z nimi zapoznać w raporcie TUV dotyczącym pojazdów użytkowych.

Raport jest dostępny do pobrania TUTAJ

Źródła, MAN
IBRM Samar