Maluch z Polski liderem w Europie

Produkowany w tyskim zakładzie Fiat 500 nie oddaje prowadzenia w rankingu topowych modeli osobowych w Europie – segment A.

Według danych będących podsumowaniem dla rynku europejskiego (region EU-28 oraz kraje EFTA), w roku ubiegłym najchętniej kupowanym modelem w segmencie mini okazał się … Fiat 500. Ten miejski samochodzik umiejętnie wykorzystujący elementy retro znalazł nabywców na nieco ponad 181 700 egzemplarzy.

Dodajmy, że w roku poprzedzającym fotel lidera również należał właśnie do „pięćsetki”. I dodajmy jeszcze, że także drugie miejsce w statystykach sprzedaży zapewnił sobie Fiat. A to za sprawą Pandy, która legitymuje się wynikiem na poziomie prawie 173 300 egzemplarzy.

Starzy znajomi
Za Fiatem 500 oraz Pandą uplasował się Volkswagen up. Uzyskany przez tego akurat gracza rezultat zamknął się w minionym roku na poziomie 106 000 sztuk. Czwarte jest natomiast Renault Twingo.

Warto zwrócić uwagę, że i w podsumowaniu wyników z rynku europejskiego A.D. 2014 czołowa czwórka modelowa wyglądała dokładnie tak samo. Na miejsce piąte awansowała natomiast Toyota Aygo – maluch o śmiało zaprojektowanej linii. Dla niektórych nawet o zbyt futurystycznej.

AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI

IBRM Samar