Mahle zamierza przejąć hiszpańską firmę Nagares, specjalizującą się w elektronice dla motoryzacji.

Warunki finansowe transakcji nie zostały podane do wiadomości publicznej. Przejęcie musi jeszcze uzyskać zgodę odpowiednich organów antymonopolowych.

Nagares to firma rodzinna założona w 1971 roku, która projektuje i produkuje rozwiązania dla branży motoryzacyjnej, m.in. moduły sterowania i zasilania dla elektrycznych komponentów pomocniczych oraz systemów zarządzania termicznego, a także konwertery mocy. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne oraz centrum badań i rozwoju w Hiszpanii, natomiast biura Nagares znajdują się w Europie, Północnej Ameryce i Azji. Nagares zatrudnia 435 osób, przychody za 2015 rok wyniosły około 70 mln EUR.

Biznes hiszpańskiej firmy dobrze wpisuje się w dział Mechatroniki Mahle, w ramach którego zebrano wszelką działalność w obszarze napędów elektrycznych (silniki elektryczne, elektryczne układy napędowe i systemy mechatroniczne). Technologie te są stosowane przede wszystkim w pojazdach pasażerskich, dostawczych i terenowych. Mahle zamierza więc przyczynić się do ekspansji elektromobilności, wpływając na rozwój zrównoważonego transportu – czytamy w komunikacie firmy.

Źródło: www.evertiq.pl