Logistyka wewnątrz-zakładowa i produkcja (montaż JIS)

Schnellecke Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest częścią międzynarodowego koncernu Schnellecke Group AG & Co KG., obejmującego swoim zasięgiem działania cały świat. Jesteśmy obecni na 5 kontynentach, w 15 krajach świata; posiadamy 50 lokalizacji na całym globie (od Europy przez Meksyk, Brazylię, Stany Zjednoczone, Rosję po Indie i Chiny). Siedziba główna jest zlokalizowana w Wolfsburgu.

Schnellecke Logistics jest usługodawcą, liderem w dostarczaniu rozwiązań logistycznych łańcucha dostaw; głównie dla branży Automotive. Ale zasoby i doświadczenie pozwalają wspierać producentów także z innych branż (np. FMCG). Kolejną ważną częścią Grupy Schnellecke jest firma KWD – doświadczony producent karoserii samochodowych (posiadający własną tłocznię i spawalnię).

W ramach działalności operacyjnej możemy wyróżnić (6 tzw. centrów kompetencyjnych – które są odpowiedzialne za następujące obszary:
1. Logistyka magazynowa/Logistyka dostaw
2. Logistyka opakowań (w tym CKD, completely knocked down i SKD, semi-complete  knokced down)
3. Sekwencjonowanie – przygotowanie JIS
4. Montaż i podmontaż (zarówno w systemie JIT, jak i JIS)
5. Produkcja (production on behalf) głownie tłocznia i spawalnia w ramach KWD
6. Transport/Spedycja

Schnellecke jest zatem podmiotem unikalnym, który łączy w swoich strukturach i działaniu: kompetencje logistyczne (całe supply chain), jak i produkcyjne. Ponadto w strukturach jest jeszcze spółka zależna o nazwie LOGIS, która realizuje na potrzeby rożnych projektów zadania z zakresu wsparcia zaawansowanych rozwiązań IT. Wykorzystując nasz template w SAP, mamy możliwość zaprojektowania rozwiązania „szytego na miarę” w pełni wspieranego od strony sprzętowej i systemowej. W naszych centrach logistycznych, zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie fabryk, montujemy części i sekwencjonujemy podzespoły / moduły z użyciem nowoczesnych systemów typu Pick-up (Pick-by-voice, Pick- by-point, Pick-by-light, Pick-by-radar).

W Poznaniu Schnellecke Polska Sp. z o. o. jest jednym ze strategicznych partnerów firmy Volkswagen. Jesteśmy odpowiedzialni za produkcję części karoserii (spawalnia) i elementów do montażu (podwozia i wnętrza). Te ostatnie są wykonywane i dostarczane w systemie JIS/JIT (just-in-time / just-in-sequence) lub KANBAN. Firma posiada certyfikat VDA 6.3.

Od ponad 75 lat firma Schnellecke tworzy wartość dodaną (added value) dla swoich Klientów.
W codziennej pracy kierujemy się Logistics Excellence – trzema zasadami przewodnimi, którymi są: rzetelność, innowacyjność i profesjonalizm. Filarami, dzięki którym możemy realizować nasze cele i ambicje są nasi pracownicy (19.000 osób na całym świecie). Tylko przez ich świadome i profesjonalne działania, możemy zapewnić niezawodne procesy i stale je optymalizować.

Zapraszamy do współpracy!

Ronald Meyer Managing Director Schnellecke Polska