Leadec – nowa nazwa, sprawdzona strategia

Po 15 latach w grupie Voith, dzięki nowemu właścicielowi Voith Industrial Services będzie się dalej rozwijać jako niezależny dostawca usług pod nazwą Leadec, jeszcze bardziej elastycznie dostosowując się do wymagań i oczekiwań rynku.

Przemysł motoryzacyjny, w tej chwili jest w fazie ogromnego rozwoju. Firmy z tej branży na pewno potrzebują wiarygodnych i rzetelnych partnerów oraz dostawców. Terminowość, jakość i elastyczność, to często powtarzające się oczekiwania.  W dobie szczupłej produkcji just-in-time, dążenia do ograniczania zapasów magazynowych, od dostawców usług również oczekiwane jest dążenie do optymalizacji projektów i procesów. Proponowanie rozwiązań energooszczędnych, prewencyjne utrzymanie ruchu minimalizujące prawdopodobieństwo awarii, optymalizacja magazynu części zamiennych i czasu przeglądów, to najczęstsze projekty jakie prowadzimy wspólnie z naszymi klientami.

Nasuwa się pytanie na co jeszcze zwracają uwagę dostawcy motoryzacyjni?

Od dłuższego już czasu obserwujemy – i również sami stosujmy to podejście w firmie Leadec – dążenie do minimalizacji bazy kontrahentów, kładzenie dużego nacisku na ich rozwój i konsolidację zakupów. Dzięki temu firmy mogą polegać na sprawdzonych partnerach, przetestowanych w rożnych warunkach. A przez to, że Leadec oferuje bardzo szeroki wachlarz usług technicznych, nasi partnerzy mają jednego dostawcę, który proponuje zarówno kontrakty ramowe w zakresie utrzymania ruchu czy FM oraz czyszczeń technicznych i zabezpieczania procesów lakierniczych jak i projektowanie i budowę nowych maszyn, remonty i modernizację posiadanych maszyn, kompleksowe relokacje linii produkcyjnych na całym świecie oraz inne prace mechaniczne, serwisowe czy elektryczne. Nasi klienci cenią sobie wieloletnią współpracę z nami i to, że zawsze przede wszystkim zwracamy uwagę na ich indywidualne potrzeby.

Nowa marka powstała na bazie istotnych cech przedsiębiorstwa, uwzględniając wymagania i wartości, które firma obecnie reprezentuje i chce wzmacniać w przyszłości. Nazwa Leadec wywodzi się od angielskiego „lead” (kierować, prowadzić) oraz „tec” (technika).

Pierwszym krokiem marki Leadec we wzmacnianiu pozycji, będzie opracowanie nowych linii usługowych w ramach już teraz oferowanych trzech obszarów: wparcie produkcji, usługi utrzymania ruchu i obiektów oraz logistyka i magazynowanie.

Leadec chce być liderem w obszarze usług technicznych dla branży samochodowej, zapewniając klientom przewagę konkurencyjną. Jak podkreśla Markus Glaser-Gallion – CEO grupy, Leadec ma w planach dalsze umacnianie swojej pozycji w poszczególnych regionach i silną współpracę globalną. Firma w przyszłości chce być bardziej elastyczna i działać jeszcze szybciej przy równie wysokiej wydajności. Tym samym Leadec stawia na innowacje oraz rozwój w obszarze digitalizacji i automatyzacji.

Obecnie Leadec osiąga blisko dwie trzecie obrotu dzięki wiodącym producentom z branży samochodowej jak VW, Daimler, BMW, Ford lub GM. Firma wyróżnia się jako usługodawca w ponad 200 miejscach w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Marka Leadec

Grupa Leadec należy do wiodących firm oferujących  usługi techniczne dla przemysłu samochodowego i wytwórczego. W roku 2016 firmy Leadec i Veltec osiągnęły razem obrót około 1 miliarda Euro.

Firma Leadec od ponad 50 lat wspiera globalnie procesy produkcji m.in. producentów z branży samochodowej i wytwórczej. Przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 16 600 pracowników stałych i tymczasowych w ponad 200 lokalizacjach klientów. Do wachlarza usług należą usługi utrzymania (jak utrzymanie i wsparcie produkcji, infrastrukturalne utrzymanie ruchu, czyszczenie techniczne, utrzymanie budynków) jak również usługi dla przemysłu (m.in. montaż i demontaż urządzeń i relokacja maszyn, programowanie urządzeń i automatyzacja, serwis elektroniki) aż po logistykę i magazynowanie.