Ładowarki EV Volvo w całej Europie

Kierowcy w elektrycznych modeli Volvo Recharge w Europie wkrótce mają mieć łatwy dostęp do ponad 200 000 punktów ładowania.

Dzięki umowie z Plugsurfing, Volvo Cars może wyeliminować największą przeszkodę powstrzymującą kierowców aut elektrycznych przed odbywaniem dalszych podróży. W Europie działa wielu operatorów ładowarek. Plugsurfing je scala i sprawia, że będziemy mogli udać się w podróż z lekkim sercem.

Plugsurfing to jedna z wiodących firm, która zintegrowała liczne, lokalne subskrypcje i karty dostępowe do poszczególnych ładowarek w różnych krajach. Konto Plugsurfing, które będzie dołączane do każdego w pełni elektrycznego modelu Volvo Recharge w Europie, ma zapewnić dostęp do wielu lokalnych sieci ładowania w całej Europie, umożliwiając bezproblemową podróż przez wiele krajów samochodem elektrycznym. Platforma Plugsurfing może być w przyszłości rozbudowana o kolejne funkcje.

Klienci będą mogli ładować samochód za pomocą karty zbliżeniowej lub aplikacji na telefon. Sieć obejmuje 200 000 punktów ładowania w 38 krajach europejskich. Wszystkie opłaty i transakcje są scalane.

Twoja usługa Plugsurfing zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby związane z ładowaniem i jazdą: codzienne dojazdy, ładowanie na miejscu i podróże na duże odległości. Ta wolność umysłu sprawia, że ​​jazda elektrycznym Volvo jest jeszcze bardziej przyjemna i bezproblemowa. Björn Annwall szef EMEA w Volvo Cars

Dzięki aplikacji Plugsurfing lub systemowi opartemu na Androidzie, klienci elektrycznych Volvo mogą filtrować punkty ładowania według lokalizacji, dostępności w czasie rzeczywistym i prędkości ładowania. Aplikacja pokazuje również informacje o cenie za kilowatogodzinę dla każdego punktu ładowania, dzięki czemu proces jest łatwy i przejrzysty.

Podobnie jak Volvo Cars, Plugsurfing kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój, ponieważ stale rozwija swoją sieć dostawców, a firma priorytetowo traktuje dostawców, którzy korzystają z odnawialnych źródeł energii.

Plugsurfing, tak jak Volvo Cars, ma silną wizję zrównoważonego rozwoju i ułatwiania dostępu do ładowania samochodów. Współpracując z Volvo Cars w zakresie uproszczenia kierowcom dostępu do punktów ładowania, dążymy do tego, aby elektromobilność stała się rzeczywistością dla przyszłych pokoleń kierowców. Anne Jalkala CEO Plugsurfing

Volvo Cars rozpocznie wprowadzanie usługi Plugsurfing począwszy od elektrycznego XC40 Recharge P8. Jego dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku.

W nadchodzących latach firma Volvo Cars zamierza nadal wprowadzać dodatkowe modele w pełni elektryczne. Do 2025 r. 50% jej sprzedaży mają stanowić samochody w pełni elektryczne, a pozostałą część – hybrydy.

Źródło: www.motofaktor.pl