Łada przestała być numerem jeden w Rosji!

Po raz pierwszy od 45 lat Łada straciła tytuł najlepiej sprzedającego się modelu w Rosji. Prestiżowa porażka poniesiona w walce z koreańską Kią Rio nie psuje jednak humoru przedstawicielom producenta. Ci powołują się bowiem na całoroczne, a nie miesięczne wyniki sprzedaży.

W listopadzie roku 2014 Łada Granta straciła tytuł najlepiej sprzedającego sięmodelu w Rosji na rzecz Kii Rio. Koreańczykom udało się zbyć ponad 300 aut więcej. To jednak w opinii przedstawicieli rosyjskiej firmy żadna ujma. AvtoVAZ – właściciel Łady twierdzi, że spadek sprzedaży jest chwilowy i wynika z przejściowych problemów. Producenta zawiedli dostawcy, przez co musiał on na kilka dni przerwać montaż. A mniejsza produkcja w oczywisty sposób przełożyła się na niższą sprzedaż.

Utrata prestiżowego tytułu nie oznacza dla Łady zasadniczej porażki. W rozliczeniu rocznym producent i tak wyraźnie dominuje na rynku. W ciągu dwunastu miesięcy zbył ponad dwukrotnie więcej aut od drugiej firmy w zestawieniu – Kii. Przyjmując za okres rozliczenia rok, o swoją pozycję nie musi się martwić także Łada Granta. Jej sprzedaż była o ponad 34 tysiące egzemplarzy wyższa od drugiego w zestawieniu Hyundaia Solaris.

Onet.pl

(kb)