Konferencja rozproszona Przemysł 4.0

Zapraszamy Państwa do współudziału w nowatorskim przedsięwzięciu – Konferencji rozproszonej Wrocław 11-12 września 2014

W różnych lokalizacjach na terenie Wrocławia będą mogli Państwo zapoznać się z rozwiązaniami dotyczącymi Fabryki Przyszłości. Organizatorów Konferencji, cztery firmy z obszaru automatyzacji procesów wytwarzania, łączy innowacyjność produktów oraz lokalizacja – dynamicznie rozwijające się miasto Wrocław. Fabryka Przyszłości to fragment kolejnej rewolucji przemysłowej, której stajemy się uczestnikami i którą można wprowadzać w swojej fabryce już dziś.

Celem konferencji jest integracja środowiska automatyków i elektryków wokół zagadnienia Fabryki Przyszłości. Zostaną przedstawione najnowsze trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania oraz przekazane informacje jak zbudować, zmodernizować fabrykę aby była gotowa na kolejną rewolucję przemysłową – Przemysł 4.0

Uczestnicy – konferencja jest skierowana do wszystkich osób mających wpływ na rozwój i unowocześnianie Państwa fabryki: Utrzymanie Ruchu, Projektanci Automatyki Przemysłowej, Inżynierowie Produkcji, Szefowie Produkcji, Dyrektorzy Techniczni, Integratorzy Systemów Sterowania, Automatycy Utrzymania Ruchu, Działy Planowania i Rozwoju.

Konferencja rozpocznie się w Centrum Konferencyjnym a jej kolejne części będą odbywały się równolegle w siedzibach czterech firm – organizatorów.

Do zobaczenia we Wrocławiu

Inicjatywa Przemysł 4.0 i Nowoczesna Fabryka

„Przemysł 4.0” to ukierunkowany na przyszłość projekt, który ma na celu intensywniejsze wykorzystanie technologii informatycznych w klasycznych gałęziach przemysłu (tzw. informatyzacja). Celem projektu jest opracowanie inteligentnej fabryki (smart factory), która będzie wyróżniać się szczególnie wysokim poziomem elastyczności, wydajności zasobów i ergonomii. W nowoczesnej fabryce możliwa będzie ekonomiczna produkcja mniejszych partii, a nawet realizacja zleceń jednostkowych (one-piece workflow) w bardzo krótkim czasie.

Dlaczego inicjatywę nazwano czwartą rewolucją przemysłową?
1. rewolucja: Mechanizacja (hydroenergia, maszyny parowe)
2. rewolucja: Produkcja masowa za pomocą taśmy produkcyjnej (Henry Ford)
3. rewolucja: Wdrożenie techniki komputerowej do sterowania maszynami (PLC, później CNC)
4. rewolucja: Wykorzystanie technologii IT (SAP/ERP) — technologie IT i sterowania maszynami są równolegle rozwijane

„Rewolucja” rozumiana jako zmiana polega w szczególności na decentralizacji informacji dotyczących produkcji. Produkowane elementy uzyskują dostęp do świata IT i samodzielnie sterują swoim postępem w produkcji.

więcej informacji: www.przemysl40.pl