Kolejne inwestycje zakończone przy wsparciu PAIiIZ

Powiększa się lista projektów inwestycyjnych zakończonych przy udziale PAIiIZ w 2016 roku. Przy wsparciu Agencji powstaną dwie kolejne inwestycje: centrum usług wspólnych w Łodzi i zakład komponentów dla silników lotniczych w Sędziszowie. Od początku roku PAIiIZ pozyskała 21 inwestorów, którzy w Polsce ulokują 210 mln euro i stworzą ponad 4,3 tys. nowych miejsc pracy.

Nowe inwestycje to projekt Flint Group, który w Łodzi stworzy centrum usług wspólnych oraz francuskiego koncernu Hispano Suiza, który w Sędziszowie buduje zakład komponentów dla silników lotniczych. Nowoczesne usługi dla biznesu oraz przemysł lotniczy, w których działają nowi inwestorzy, to obok sektora badawczo-rozwojowego najbardziej popularne branże w tym roku.

Wśród inwestycji, które są w obsługiwane przez PAIiIZ dominuje szeroko pojęty sektor usługowy (centra usług wspólnych, centra IT i BPO), motoryzacyjny, badawczo-rozwojowy i spożywczy. Pod względem pochodzenia kapitału, na liście obsługiwanych projektów dominują niezmiennie inwestorzy amerykańscy i niemieccy.

Obecnie Agencja pracuje nad 183 projektami o łącznej wartości 3,7 mld euro, które mogą stworzyć 39 766 nowych miejsc pracy. (PAIiIZ)