KIG: Wystartowała pierwsza w Polsce Szkoła ESG. Zajęcia rozpoczną się 24 października

Szanowni Państwo,

Z satysfakcją informujemy o uruchomieniu pierwszej w Polsce – Szkoły ESG!

Szkoła ESG to inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej, która powstała we współpracy z firmą ADN Akademia. W ramach Szkoły zapraszamy na szkolenia podstawowe, zaawansowane oraz indywidualne. Szkolenia zorganizowane pod opieką merytoryczną ekspertów Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej służyć mają zwiększeniu wiedzy przedsiębiorców na temat transformacji klimatycznej, a w szczególności wyzwań i wymagań, które już ich dotyczą bądź będą ich dotyczyć w przyszłości w związku z nowymi regulacjami Komisji Europejskiej oraz nowelizacji ustaw na poziomie krajowym. Dostosowanie się do wymagań związanych z zieloną tranzycją jest kluczowe, aby polskie firmy mogły zachować konkurencyjność na rynku europejskim.

Celem szkoleń jest między innymi zapoznanie się z kluczowymi dla zrównoważonego rozwoju modelami działań na poziomie międzynarodowym, europejskim i krajowym, takimi jak Europejski Zielony Ład, Fit for 55 czy taksonomia. Uczestnicy kursów dowiedzą się też, jak planować strategicznie zrównoważony rozwój firmy, jak przygotować strukturę firmy do sprawnego zarządzania i wdrażania nowych strategii, kiedy i w jaki sposób składać raporty niefinansowe, a także jakie są możliwości finansowania i projekty wsparcia dla inicjatyw zgodnych ze zrównoważonym rozwojem.

Ponieważ obecne regulacje dotyczące ESG są rozproszone, ustalane na poziomie Unii Europejskiej, a prace nad przepisami krajowymi trwają, wdrażanie zrównoważonego rozwoju może wydawać się skomplikowane. Istnieją jednak podstawowe kierunki działań, które realizowane są już przez wiele firm.

O ile duże firmy stać na korzystanie z usług doradczych w tym zakresie, to małe i średnie przedsiębiorstwa będą musiały realizować zrównoważony rozwój własnym sumptem. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie Szkoła ESG, która dostarczy odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Zapraszamy!

www.szkolaesg.pl

ZAPISY – KONTAKT

Joanna Jamka                                                                        Lidia Chlebowicz
t: 503 455 614                                                                         t: 501 800 755
t: 22 208 21 25                                                         lidia.chlebowicz@szkolaesg.pl  joanna.jamka@szkolaesg.pl