Szanowni Państwo,
Zapraszamy na drugie w tym roku spotkania Członków Izby oraz firm zaprzyjaźnionych, związanych z sektorem dostawców motoryzacyjnych. Oprócz zwiedzania fabryki Samochodów Użytkowych Volkswagen Crafter we Wrześni zaplanowane jest również spotkanie z przedstawicielami działu zakupów. Spotkanie zaplanowane jest w dniach 25-26.09.2017.
Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w spotkaniu decyduje przynależność do Izby oraz kolejność napływania zgłoszeń.
Zapraszamy Państwa również na seminarium przygotowane przez Partnerów naszego spotkania, firmę CRIDO TAXAND oraz EDISON S.A.
Nowa generacja modelu Volkswagen Crafter jest produkowana w Polsce, we Wrześni, od 2016 r. Nowy Zakład we Wrześni stał się obok VW Poznań drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Volkswagen Poznań istnieje już od dwudziestu lat. Natomiast od dziesięciu lat produkowany jest tutaj Volkswagen Caddy i Volkswagen Transporter T6 skąd trafia na rynki samochodowe na całym świecie.
Nowa fabryka we Wrześni położona jest 50 kilometrów na wschód od Poznania i będzie pod każdym względem korzystała z bliskiej lokalizacji Volkswagen Poznań w Antoninku – i to zarówno w zakresie produkcji, logistyki, dostawców, a przede wszystkim zaś doświadczenia pracowników.
Możliwości produkcyjne nowej fabryki wynoszą 100 000 samochodów rocznie. Na terenie fabryki znajduje się nowoczesna lakiernia, hala budowy karoserii i montażu jak również Park Dostawców z powierzchnią logistyczną.
Nowa fabryka powstała w Białężycach koło Wrześni w województwie Wielkopolskim.
W gminie Września zamieszkuje 44 500 mieszkańców, z czego w samym mieście ponad
30 000. Odległości od dwóch stolic europejskich – Warszawy i Berlina wynosi około 300 kilometrów.
Więcej informacji: www.volkswagen-poznan.pl
SEMINARIUM:
I. Dostawca = Innowator?
- Identyfikacja prac B+R w łańcuchu dostaw.
- Co może być kosztem badawczo-rozwojowym?
- Czy można uzyskać wsparcie na realizację projektów zleconych?
Piotr Gadzinowski Senior Manager, Łukasz Kościjańczuk Senior Manager
Crido Taxand, Business & Innovation Consulting
II. Rozwiązania EDI w procesie optymalizacji łańcucha dostaw
Monika Arent, Edison S.A.
Crido Taxand: Wspieramy naszych klientów w procesie realizacji innowacyjnych przedsięwzięć oraz ich finansowania, włączając w to wsparcie w zakresie pozyskiwania pomocy publicznej na projekty B+R, inwestycyjne i prośrodowiskowe. Kompleksowo pomagamy naszym klientom w skutecznym prowadzeniu procesów biznesowych uwzględniając przy tym aspekty prawno-podatkowe czy związane z własnością intelektualną.
Więcej informacji: www.taxand.pl
Edison S.A. jest pierwszym operatorem EDI w Polsce. Od 20 lat nieprzerwanie świadczy usługi elektronicznej wymiany danych. Nasze rozwiązania, bazujące na technologii GXS – światowego lidera EDI, przyczyniły się do powstania nowej jakości komunikacji B2B w Polsce. Oferujemy wsparcie techniczne i doradztwo na każdym etapie wdrożenia projektu i po jego zakończeniu, posiadamy certyfikat zgodności z międzynarodowymi standardami GS1 „Dostawca rozwiązań GS1”. Jako firma notowana na giełdzie gwarantujemy przejrzystość iotwartość w komunikacji. Oferujemy niezawodne usługi wymiany dokumentów elektronicznych z partnerami na całym świecie. Łączymy nowoczesne technologie oparte na niezawodnej infrastrukturze z klasycznym, spersonalizowanym podejściem do obsługi klienta. Świadczymy szeroki zakres usług dodatkowych takich jak: śledzenie dokumentów (tracker), matching, walidacja, dostosowanie aplikacji ERP do standardów EDI i tworzenie portalu B2B. Zajmujemy się także prowadzeniem dużych projektów wdrożeniowych dla społeczności biznesowej, szkoleniami oraz konsultacjami organizacyjno-biznesowymi. Dzięki wdrażanym rozwiązaniom: skracamy cykl realizacji zamówienia, eliminujemy błędy w komunikacji z dostawcami, poprawiamy przepływ informacji w łańcuchu dostaw, redukujemy koszty logistyczne, dbamy o środowisko.
Więcej informacji: www.edison.pl