Jeep nagrodzony przez niemieckich czytelników!

Drugi rok z rzędu, czytelnicy niemieckiego magazynu branżowego „Auto Bild allrad”, znawcy tematyki SUV-ów i samochodów z napędem 4×4, wybrali Jeepa Renegade lubionym samochodem w tak ważnej kategorii, jaką jest „Samochody off-roadowe i SUV-y w cenie do 30.000 euro”.

Jest to bardzo ważne wyróżnienie, które potwierdza, że Renegade – pierwszy kompaktowy SUV Jeepa i najmłodsze „dziecko” z rodziny Jeepów – trafił do serc niemieckich Czytelników.

Czytelnicy „Auto Bild allrad” wyłonili również Jeepa Wranglera, jako zwycięzcę kategorii „Samochody off-roadowe i SUV-y w cenie od 30.000 do 50.000 euro”.

„Auto Bild allrad” jest jednym z wiodących magazynów dla miłośników samochodów 4×4 nie tylko typowo terenowych, ale i szosowych w Europie. Pierwszy publikacja z 2002 roku miała miesięczny nakład prawie 70 000 egzemplarzy i 260 000 Czytelników.

Jako dopełnienie dwóch prestiżowych nagród, Czytelnicy „Auto Bild allrad” nagrodzili zarówno Wranglera, jak i Renegade’a drugim miejscem w kategoriach ogólnych, obejmujących wszystkie niemieckie marki, potwierdzając tym samym ogromne uznanie niemieckiej publiczności dla kultowego Jeepa oraz jego modeli.

W konkursie wzięło udział 170 modeli podzielonych na 10 kategorii. Głosowanie Czytelników dowiodło, że zarówno Jeep Renegade, jak i Jeep Wrangler mogą się poszczycić niezrównanymi osiągami podczas jazdy po drodze i w terenie.

Jeep Renegade został wprowadzony na rynek we wrześniu 2014 roku w całym regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie dostępny jest w czterech różnych wersjach wyposażenia – Sport, Longitude, Limited i Trailhawk – oraz z doskonałymi silnikami turbo diesel i benzynowymi zestawionymi z napędem 4×4 lub tylko na przód.

Jeep Renegade jest najbardziej popularnym modelem Jeepa oraz główną siła napędową handlowego sukcesu Jeepa w regionie. To rekordowe tempo wzrostu zostało potwierdzone wynikami pierwszego kwartału 2016 roku, w którym, dzięki

19159 sztukom sprzedanych w Europe, Renegade odnotował 51,25% wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2015 roku. W marcu br. Renegade odnotował również najlepsze, jak do tej pory wyniki kwartalne w Europie, jak również na kilku poszczególnych rynkach, takich jak: Włochy, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Austria.

Źródło: Onet,