IVECO triumfuje w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Samochodów Ciężarowych FIA 2018 — „Die Bullen von IVECO Magirus” i Jochen Hahn zdobywają tytuły mistrzowskie w klasyfikacji zespołów i kierowców

Marka IVECO została ogłoszona zwycięzcą klasyfikacji ogólnej Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych FIA 2018.

Jochen Hahn, prowadzący samochód IVECO Stralis, zapisał się w historii tych zawodów, zdobywając tytuł mistrzowski już po raz piąty.

Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, powiedział: „Na drogach i na bezdrożach, jesteśmy mistrzami!”.

Le Mans, 09 października 2018 r.

Po ostatnim zwycięstwie na torze „De La Sarthe” w Le Mans (Francja) IVECO może już uważać się za zwycięzcę Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych FIA 2018. Marka zdominowała cały sezon, wygrywając w sumie 14 wyścigów.

Triumf w Wyścigowych Mistrzostwa Europy Samochodów Ciężarowych FIA 2018 firma IVECO zawdzięcza zespołowi Die Bullen von IVECO Magirus oraz wyczynom Jochena Hahna, który w klasyfikacji kierowców również zajął pierwsze miejsce. Hahn zapewnił sobie historyczny piąty tytuł mistrzowski w tych zawodach po drugim zwycięstwie w czasie weekendowych wyścigów na torze Le Mans. Steffi Halm — debiutująca w samochodzie ciężarowym IVECO z numerem 44 jako nowa liderka zespołu Schwabentruck i jedyna kobieta startująca w mistrzostwach — zajęła szóste miejsce.

Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, tak skomentował te osiągnięcia: „W weekend (29-30 września 2018) na torze Le Mans nasi kierowcy wygrali trzy z czterech wyścigów i zajęli sześć z 12 możliwych miejsc na podium. Ostatecznie marka IVECO, wspólnie z zespołem Die Bullen von IVECO Magirus, osiągnęła najważniejszy cel. Na drogach i na bezdrożach, jesteśmy mistrzami!”. Przez ostatnie kilka miesięcy wiwatowaliśmy na cześć zespołów Schwabentruck i Hahn, które połączyły siły pod szyldem Die Bullen von IVECO Magirus, aby walczyć o tytuł w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Samochodów Ciężarowych. Wiemy, że dysponujemy bardzo konkurencyjnym i niezawodnym samochodem ciężarowym, który znów udowodnił, że może skutecznie rywalizować na najwyższym poziomie również na torze, podobnie jak wtedy, gdy jest eksploatowany przez naszych klientów.

Po raz kolejny praca zespołowa została nagrodzona. Ten wspaniały wynik jest zasługą nie tylko samych kierowców, ale także całej ekipy techników, inżynierów i mechaników”.

IVECO bierze udział w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Samochodów Ciężarowych FIA 2018 jako techniczny sponsor Die Bullen von IVECO Magirus — wspólnej ekipy zespołów Hahn Racing i Schwabentruck. Schwabentruck Team reprezentuje markę od 9 lat, natomiast Team Hahn startuje wyścigowym samochodem ciężarowym Stralis drugi rok z rzędu.

Marka udostępniła ekipie dwie wyścigowe ciężarówki Stralis 440 E 56 XP-R o masie 5,3 tony, napędzane silnikami IVECO Cursor 13 o imponującej mocy 1180 KM i generującymi ponad 5000 Nm momentu obrotowego. Pojazdy te zostały specjalnie zaprojektowane i wyposażone tak, aby mogły rozwijać maksymalną dozwoloną regulaminem sportowym prędkość 160 km/h, a zespoły przeprowadziły ich gruntowną modernizację.

W tym roku jednym ze sponsorów ekipy jest włoski producent żurawi załadunkowych Fassi Gru, czołowa firma z tej branży na włoskim rynku, której działalność obejmuje produkcję, eksport, dystrybucję i obsługę techniczną szerokiego asortymentu dźwigów na całym świecie.

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo wypełnia segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton stanowią IVECO Stralis do zastosowań w transporcie dalekobieżnym, IVECO Stralis X-Way dedykowany min. do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych. Gamę dopełnia IVECO Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi. Pod marką IVECO Astra firma produkuje również pojazdy przeznaczone do eksploatacji w warunkach terenowych czy w kopalniach, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd Iveco.