Gigant technologiczny ABB zamyka fabrykę w Kłodzku. Pracę straci ponad 600 osób

 

Szwajcarski gigant technologiczny firma ABB zapowiedziała, że z końcem 2024 roku zamierza wygasić produkcję i zamknąć fabrykę w Kłodzku. Do tej pory pracowało w niej ponad 600 osób. Decyzja o zamknięciu działalności miała zapaść pod koniec 2022 roku.

  • ABB zamyka fabrykę w Kłodzku. Produkowano w niej aparaty elektryczne niskich napięć.
  • Szwajcarski gigant zatrudniał w zakładzie ponad 600 osób.
  • Firma zapewnia, że zakończenie działalności nie ma nic wspólnego z oceną lokalnego zespołu.
  • ABB zamierza wygasić produkcję do końca 2024 roku.

Gigant technologiczny firma ABB zamierza wygasić produkcję w fabryce aparatów elektrycznych niskich napięć w Kłodzku – poinformowano w specjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej grupy.

Firma zapewnia, że decyzja o zakończeniu działalności nie ma związku z oceną pracowników zespołu firmy.

ABB ogłosiła decyzję o zamknięciu fabryki w Kłodzku, w której produkowano aparaty elektryczne niskich napięć. 

Decyzja podyktowana jest zmieniającymi się potrzebami klientów i nie ma nic wspólnego z oceną pracy lokalnego zespołu, który w całym procesie otrzyma kompleksowe wsparcie – zapewnia koncern. Zamknięcie fabryki nie oznacza całkowitego wycofania się ABB z Polski. 

Szwajcarski gigant technologiczny poinformował, że działalność fabryki w Kłodzku zamierza wygasić do końca 2024 roku. ABB zapewnia, że „pozostaje zaangażowana w swój biznes i obsługę klientów w Polsce, a także współpracę z lokalnymi dostawcami” – czytamy w komunikacie. 

W fabryce ABB pracuje ponad 600 osób. Decyzja o zamknięciu zapadła już w zeszłym roku

Po zamknięciu ABB w Kłodzku pracę może stracić ponad 600 osób – tyle osób zatrudnia zakład. Firma zapewnia, że pracownicy otrzymają pełne wsparcie ze strony firmy w zakresie rozeznania zawodowego w innych ofertach pracy, tak aby proces wygaszenia działalności odbył się jak najmniejszym kosztem zatrudnionych pracowników.

 Mimo tego, że wygaszenie działalności ogłoszono dopiero teraz, decyzja o zamknięciu fabryki ABB miała zapaść pod koniec 2022 roku – podaje portal „Kłodzko 24”. Pracownicy mają otrzymywać wypowiedzenia zgodnie z harmonogramem wygaszania poszczególnych linii produkcyjnych – do końca 2024 roku. 

ABB to szwajcarski koncern technologiczny z siedzibą w Zurychu zatrudniający ok. 105 tys. pracowników w blisko 100 krajach świata – jest jednym z liderów technologicznych w obszarze elektryfikacji i automatyzacji.  

W Polsce ABB ma siedzibę w Warszawie.