Garmin Camper: zaawansowana nawigacja dla entuzjastów kamperów i przyczep kempingowych

Garmin zaprezentował urządzenie Camper 785. To oparta na GPS nawigacja samochodowa, oferująca specjalne ułatwienia przeznaczone dla osób podróżujących kamperami oraz zestawami z przyczepami kempingowymi. Nawigacja zyskała dodatkową funkcję w postaci wideorejestratora jazdy, który może nagrywać trasę i rejestrować ewentualne zdarzenia drogowe. Ma także 7-calowy czytelny wyświetlacz i wiele funkcji ułatwiających podróżowanie. Wbudowana kamera może także służyć jako asystent pasa ruchu oraz ostrzegać o niebezpieczeństwie kolizji czołowej, dzięki czemu pomoże bezpiecznie dotrzeć do celu.

Nawigacja zyskała dodatkową funkcję w postaci wideorejestratora jazdy, który może nagrywać trasę i rejestrować ewentualne zdarzenia drogowe. Ma także 7-calowy czytelny wyświetlacz i wiele funkcji ułatwiających podróżowanie. Wbudowana kamera może także służyć jako asystent pasa ruchu oraz ostrzegać o niebezpieczeństwie kolizji czołowej, dzięki czemu pomoże bezpiecznie dotrzeć do celu.

„Rozbudowanie nawigacji Camper 785 o wideorejestrator spełnia jedno z najczęstszych oczekiwań entuzjastów karawaningu. Kierowcy mogą skorzystać z całego wachlarza przydatnych danych, fabrycznie załadowanych do pamięci urządzenia. Dzięki temu łatwiej jest dotrzeć w nowe miejsca, a prosty w obsłudze rejestrator nagra i zapisze ewentualne zdarzenia na drodze.” powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Na urządzeniu można stworzyć profil swojego pojazdu podając jego rozmiary i wagę. Dzięki temu nawigacja Camper 785 wytyczy trasę biorąc pod uwagę te parametry – można uniknąć więc miejsc z ograniczeniami wagowymi przejazdu, stromych podjazdów i wielu innych utrudnień. Urządzenie Camper 785 posiada także spis miejsc, które mogą być szczególnie przydatne podczas podróży kamperem czy jazdy z przyczepą kempingową. Dane te dostarczane są przez branżowe serwisy takie jak ACSITM, CampercontactTM oraz Trailer’s PARKTM. Dodatkowo, Camper 785 wyświetla oceny danych miejsc na trasie wystawione im przez użytkowników TripAdvisor, a także miliony punktów użyteczności dzięki serwisowi Foursquare. Jeżeli chodzi o wyznaczenie drogi do celu, to nawigacja bazuje na szczegółowych mapach Europy, które można też aktualizować dla celów podróży po bezdrożach. Camper 785 posiada też funkcję Garmin Digital Traffic wraz ze specjalnym przewodem w standardzie.

Używając urządzenia Camper 785 można cały czas korzystać różnych funkcji przesyłania danych i pozostawać w kontakcie. Po ściągnięciu aplikacji Garmin Drive, bezpośrednio na urządzenie mogą być dostarczane aktualizacje dot. natężenia ruchu, zaawansowane prognozy pogody i wiele innych informacji. Po połączeniu z kompatybilnym smartfonem, urządzenie może służyć jako zestaw głośnomówiący, wyświetlać powiadomienia ze smartfona, a funkcje nawigacyjne mogą być sterowane głosem – wszystko po to, aby nie trzeba było odrywać rąk od kierownicy. Wbudowane Wi-Fi pozwala użytkownikom na dostęp do aktualizacji map i oprogramowania, bez konieczności podłączenia nawigacji do komputera.

W zestawie z nawigacją znajduje się uchwyt magnetyczny z gniazdem do ładowania, który łatwo można zamontować, wymontować oraz ustawić pozycję samego urządzenia. Dzięki portowi wejściowemu na przewód video, można także zastosować zewnętrzną kamerę. Camper 785 jest kompatybilny z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC™ 35, która pomaga kierowcom dostrzec przedmioty znajdujące się za pojazdem.

Garmin Camper 785 trafi na rynek w tym miesiącu w sugerowanej cenie detalicznej 529,99 euro. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź www.garmin.com.

Nawigacja Garmin Camper 785 to najnowsze urządzenia Garmin dedykowane rynkowi motoryzacyjnemu. Garmin to wiodący światowy producent systemów nawigacyjnych dla samochodów, motocykli, a także ciężarówek. Przyjazne użytkownikowi rozwiązania nawigacyjne posiadają innowacyjne funkcje, pozwalające zaoszczędzić czas i paliwo oraz świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Źródło: www.mototarget.pl