Strona główna SERWISY I RZECZOZNAWCY DEALERZY Ford Mondeo auto dla firmy: pięć powodów, dla których warto je wybrać

Ford Mondeo auto dla firmy: pięć powodów, dla których warto je wybrać

Jakie powinno być auto, które sprawdzi się jako samochód firmowy? Niezawodna konstrukcja i wyjątkowy wygląd zewnętrzny to nie wszystko. Samochód winien być także pojemny, komfortowy w prowadzeniu oraz bezpieczny. Nie bez znaczenia jest także jego napęd oraz dobra cena. Oto pięć powodów, dla których warto wybrać Forda Mondeo jak samochód flotowy.

Głęboki efekt wizualny dzięki zmianie kształtu grilla to nie jedyne zmiany, jakie zaszły w wyglądzie nowego Forda Mondeo. Poszczególne wersje wyposażenia można odróżnić między innymi dzięki detalom zewnętrznym: chromowane listwy zobaczymy w Titanium, czarne wykończenie wylotów powietrza w wersji ST-Line, a satynowe detale – w Vignale. Dla pełnej gamy Mondeo można także zobaczyć nowe opcje kolorów nadwozia Urban Teal. Na uwagę zasługuje także sportowy kształt zderzaka z wyrazistym spojlerem oraz nowy kształt świateł (przeciwmgielnych i do jazdy dziennej) LED.

Na uwagę zasługuje także wnętrze: możemy zobaczyć tam nowe tkaniny oraz tapicerkę siedzeń, a także nowy wygląd klamek drzwi oraz ozdobne elementy wykończenia, unikalne dla poszczególnych modeli. Dzięki lepszemu wkomponowaniu konsoli w deskę rozdzielczą Mondeo zyskał stylistykę charakterystyczną dla auta sportowego. Eleganckie pokrętło służące do obsługi ośmiostopniowej skrzyni biegów pozwoliło także na uzyskanie dodatkowe miejsca na port USB.

Pojemność i zwinność

Kluczowym dla wielu przedsiębiorców kryterium jest pojemność bagażnika. Nowy Ford Mondeo w wersji Hybrid kombi oferuje ładowność 403 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy może ona wzrosnąć aż do 1508 litrów. Warto przy tym wspomnieć, że zazwyczaj pojazdy z napędem hybrydowym dysponują niewielkim bagażnikiem z uwagi na duże akumulatory. W przypadku nowego Forda Mondeo udało się zwiększyć przestrzeń dzięki nowatorskim rozwiązaniom i innej niż zazwyczaj konstrukcji.

Komfort jazdy i bezpieczeństwo gwarantuje adaptacyjny tempomat wyposażony w funkcję Stop-and-Go. Takie narzędzie pozwoliło na zwiększenie płynności podczas jazdy w ruchu miejskim, m.in. dzięki możliwości automatycznego ruszenia za pojazdem jadącym przed nami. Z kolei jazdę po autostradzie usprawnia automatyczny ogranicznik prędkości. Całości dopełnia zastosowanie inteligentnego napędu na wszystkie koła (AWD). Monitoring warunków jazdy umożliwia optymalizację przyczepności w zależności od nawierzchni. W krytycznych sytuacjach system rozdziela moment obrotowy połowicznie pomiędzy przednią a tylną osią.

Bezpieczeństwo

Komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów znacząco zwiększa zastosowanie systemów wspomagających jazdę. Mondeo, oprócz wspomnianych już narzędzi, jest wyposażone w szereg zaawansowanych technologii sprawiających, że prowadzenie auta jest znacznie prostsze i dużo bezpieczniejsze.

Kierowcę wspiera także system wspomagający utrzymanie na pasie ruchu. Usprawnia jazdę po mieście, jak i podróż po autostradach, a aktywny asystent parkowania znacząco poprawi zatrzymywanie się w miejskiej dżungli. Zamiast skupiać się na jeździe, można skoncentrować się na prowadzeniu interesów.

Różnorodne napędy i korzystne ceny

Ford Mondeo po liftingu gwarantuje kierowcom szeroką gamę wyboru silników. W sprzedaży dostępny jest całkowicie nowy Diesel oraz napęd hybrydowy (dostępny również w wersji kombi). Bez względu na wybraną opcję prowadzący otrzymuje auto wyposażone w mocne i naprawdę ekonomiczne silniki. Te współpracują (w zależności od wariantów) z ośmiobiegową przekładnią automatyczną lub sześciobiegową skrzynią ręczną. Maksymalna moc to 187 KM. Ford Mondeo Hybrid posiada dwulitrowy silnik benzynowy (pracujący w cyklu Atkinsona) oraz wspomagający go silnik elektryczny. Wydajność pojazdu zwiększona jest m.in. dzięki SmartGauge (monitoring zużycia paliwa) oraz Brake Coach (zwiększenie wydajność mechanizmu rekuperacji). Z kolei dwulitrowy silnik wysokoprężny EcoBlue dostępny jest w trzech wariantach mocy: 120 KM, 150 KM oraz 190 KM.

Tym co zdecydowanie przekonuje przedsiębiorców, aby Ford Mondeo stał się autem dla firmy jest jego korzystne finansowanie – w tym wypadku to leasing 101% (wyłącznie dla przedsiębiorców) i korzyści nawet do 33 200  tysięcy złotych (w tym rabat do 32 000 oraz pakiet Ford Protect na 3 lata/ 120 000 km w cenie 1200 zł brutto). Z okazji wyprzedaży rocznika 2020 można liczyć nie tylko na niską cenę, ale także na pakiet korzyści. Sprawdźmy przykład Forda Mondeo Trend. W przypadku wyboru wersji silnikiem EcoBlue o mocy 150 KM, klient – zamiast 130 390 złotych, zapłaci 107 390. W przypadku leasingu rata miesięczna wyniesie 1 090 złotych (opłata wstępna 15%, okres leasingu 36 miesięcy). Z kolei z silnikiem hybrydowym kierowca zapłaci 117 890 złotych (zamiast 143 390 zł), a wybierając leasing – 1190 złotych (opłata wstępna 15%, okres leasingu 36 miesięcy). W obu przypadkach może liczyć na trzy lata ochrony gwarancyjnej i Ford Protect oraz ubezpieczenie w promocyjnej cenie już od 2,70% w programie Ford Ubezpieczenia.

Źródło: www.interia.pl

Zachęcamy do kontakt z firmą członkowską PIM:

Ursyn Car (Dealer Ford)

ul. Romera 14, 02-784, Warszawa