Ford Fiesta zdobywa tytuł Auta Flotowego 2017 roku

10 miesięcy skrupulatnych testów, 6 mocnych rywali, 170 doświadczonych testerów, 7 istotnych kryteriów oceny i tylko jeden zwycięzca – Ford Fiesta. Nowa Fiesta zwyciężyła Profesjonalny Test Flotowy organizowany przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych, okazując się najlepszym samochodem w swojej klasie. Dowiodła tym samym, że idealnie wpisuje się nie tylko w oczekiwania klientów indywidualnych, lecz także przedsiębiorców.

Nowy Ford Fiesta najlepszym samochodem flotowym segmentu B według Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

170 menadżerów flot wyróżniło nowego Forda Fiestę m.in. za najmniejsze zużycie paliwa, wrażenia z jazdy i aspekty praktyczne.

Tytuł Auta Flotowego 2017 roku dla Fiesty ugruntowuje pozycję Forda jako najlepszego motoryzacyjnego partnera dla przedsiębiorców w Polsce.

Ford Fiesta to niezmiennie jeden z najchętniej wybieranych samochodów w Europie. Każda kolejna generacja tego niewielkiego hatchbacka wyznacza nowe standardy wśród samochodów miejskich. Najnowsze wcielenie Fiesty, które zadebiutowało na rynku w połowie 2017 roku, kontynuuje pasmo sukcesów tego modelu, przypieczętowując je kolejnymi wyróżnieniami.

Nowy Ford Fiesta został nagrodzony tytułem Auta Flotowego 2017 roku w segmencie B w Profesjonalnym Teście Flotowym organizowanym cyklicznie przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. W swojej kategorii Ford Fiesta stanął do walki z 6 uznanymi rywalami. Test składał się z trzech etapów i trwał aż 10 miesięcy. Samochody biorące udział w rywalizacji były poddawane wnikliwej ocenie w 7 kategoriach, a wszelkie pomiary (np. zużycia paliwa) wykonywano za pomocą specjalistycznego sprzętu telemetrycznego.

170 menedżerów flot weryfikowało koszty eksploatacji, na które składały się koszty zakupu, serwisowania, utrata wartości czy zużycie paliwa. Nie bez znaczenia pozostawały również aspekty praktyczne jak funkcjonalność wnętrza, wrażenia z jazdy w rozmaitych warunkach oraz wygląd zewnętrzny.

W klasyfikacji końcowej nowy Ford Fiesta pokonał rywali w kilku kategoriach – zdobył najwyższą liczbę punktów za zużycie paliwa i emisję CO2. Testerzy uznali Fiestę za najlepszą również pod względem wrażeń z jazdy i ergonomii wnętrza. Tym samym Fiesta dowiodła, że jest optymalnym wyborem jako auto flotowe.

Nowy Ford Fiesta to najnowocześniejszy w swojej klasie samochód Europy. Oferuje nie tylko rekordowo niskie koszty eksploatacji, lecz także łączy je z wiodącymi w segmencie właściwościami jezdnymi, komfortem użytkowania i bezpieczeństwem. W całkowicie nowym wnętrzu kierowcy otrzymują bogate wyposażenie standardowe i mnóstwo funkcjonalnych dodatków z zaawansowanym system multimedialnym SYNC3 oraz ekskluzywnym nagłośnieniem firmy B&O Play na czele. Z kolei na bezpieczeństwo Fiesty przekład się niespotykana w tym segmencie paleta 15 systemów asystujących. Te wszystkie elementy wspierają i odciążają kierowcę zarówno w zmaganiach w mieście i w długich podróżach, jak również w codziennych obowiązkach biznesowych.

Fiesta to kolejny z licznych modeli Forda wyróżnionych przez właścicieli firm i menadżerów flot. Ford już od dawna jest marką niezwykle cenioną przez przedsiębiorców i coraz chętniej przez nich wybieraną. Dzięki samochodom dopasowanym do potrzeb biznesu i nieustającej trosce o każdy element oferty, Ford pozostaje najlepszym motoryzacyjny partnerem flotowym w Polsce.

 

Źródło: www.mototarget.pl