Firma członkowska IMQ Polska Sp. z o.o.

IMQ Polska Sp. z o. o. należy do grupy IMQ, w której 100% udziałów posiada jednostka certyfikująca IMQ S.p.A.. Jednostka Certyfikująca IMQ S.p.A. (l’Istituto Italiano del Marchio di Qualità – Włoski Instytut Znaku Jakości), jest największym we Włoszech i uznanym na świecie, niezależnym instytutem certyfikującym produkty i systemy zarządzania. Instytut działa na rynku certyfikacji od 1957 roku w ponad 35 krajach. W ciągu wielu lat funkcjonowania na rynku, IMQ zdobyło bogate międzynarodowe doświadczenia, między innymi poprzez wielostronne porozumienia międzynarodowe oraz uczestnictwo naszych ekspertów w pracach standaryzacyjnych takich organizacji międzynarodowych jak ISO – International Organization for Standarization – organizacja zajmująca się tworzeniem norm międzynarodowych ISO, IEC, CENELEC, CEN.  Ponad 20 tys. organizacji z większości branż przemysłowych i usługowych otrzymało już certyfikat ISO wydany przez IMQ.

IMQ jest uznane przez Unię Europejską jako Organ Notyfikowany dla wielu Dyrektyw odnoszących się do wymagań bezpieczeństwa i dotyczących oznakowania CE. Do tej pory IMQ certifikowało już ponad 140 000 produktów.

IMQ posiada także uprawnienia IATF do certyfikacji na zgodność z IATF 16949:2016 w sektorze motoryzacyjnym. Ponadto IMQ jako jedna z pierwszych jednostek w Europie otrzymało aprobatę UNIFE do przeprowadzania certyfikacji na zgodność ze standardem IRIS w sektorze kolejowym.

IMQ zarządza Schematem Certyfikacji Systemów Zarządzania zwanym CSQ. IMQ posiada akredytację o uznaniu międzynarodowym wydaną przez organ akredytacyjny – ACCREDIA wg normy ISO 17021, by móc działać jako Jednostka Certyfikująca w wielu sektorach i przeprowadzać  proces certyfikacji dla wszystkich najważniejszych norm i standardów, a między innymi dla: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 50001, ISO/IEC 27001, ISO 22000, ISO 13485, ISO/IEC 20000-1.

Akredytacja wydana przez ACCREDIA jest równoważna z akredytacją wydaną przez PCA – polski organ akredytacyjny oraz każdą inną akredytacją, wydaną przez organ akredytacyjny, będący sygnatariuszem Wielostronnego Porozumienia o wzajemnym uznawaniu akredytacji (EA MLA – European co-coperation for Accreditation Multilateral Agreement).