Fiat Chrysler Automobiles współtworzy FCA Bank

FCA Italy S.p.A. (spółka należąca do grupy Fiat Chrysler Automobiles) i CA Consumer Finance SA (spółka należąca do grupy Crédit Agricole) ogłosiły utworzenie nowej spółki FCA Bank SpA, która po uzyskaniu licencji bankowej we Włoszech, staje się spółką holdingową międzynarodowej grupy bankowej obecnej w 16 krajach europejskich.

Utworzenie FCA Bank ma być istotnym etapem w strategicznym rozwoju działalności rozpoczętej 90 lat temu wraz z utworzeniem, w Turynie w roku 1925, spółki SAVA (Società Anonima Vendita Automobili), pierwszej spółki finansowej powstałej, by pomagać rodzinom włoskim w zakupie samochodu. Od tamtej pory jej działalność rozwinęła się w całej Europie i aktualnie spółka jest obecna na 16 rynkach europejskich. Równocześnie także rynki kapitałowe stały się bardziej międzynarodowe, a zarządzanie zasobami finansowymi staje się coraz bardziej strategiczne dla dużych koncernów przemysłowych, takich jak Fiat Chrysler Automobiles, zawsze bardzo uważnych i dynamicznych, jeżeli chodzi o dostosowywanie się do zmieniających się warunków rynkowych.

W oparciu o istniejący model, choć w nowym charakterze, FCA Bank będzie wspierał sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych licznych marek, przede wszystkim tych, należących do Fiat Chrysler Automobiles, poprzez oferty finansowania zakupu samochodów skierowane do Klientów finalnych i sieci dealerskiej, a także promowanie rozwiązań w zakresie ubezpieczeń, leasingu oraz wynajmu samochodów.

źródło: FCA

AUTOR:  WNP.PL (AG)