FEV Polska otwiera biuro w Poznaniu

Nowe biuro ma oferować miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów, chcących projektować układy napędowe samochodów przyszłości.

FEV Polska Sp. z o.o. jest częścią FEV Group – międzynarodowej firmy badawczo-rozwojowej, od 40 lat wspierającej czołowych producentów pojazdów osobowych, ciężarowych oraz innych środków transportu jak chociażby producentów lokomotyw czy statków.

Specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu, badaniu i rozwoju całych układów napędowych: spalinowych, hybrydowych oraz elektrycznych. Rozwija także oprogramowanie sterujące pracą jednostki napędowej (silnika, skrzyni biegów, baterii) oraz zaawansowane systemy wspierające kierowcę (Advanced Driver Assistance System – ADAS). Dostarcza kompletne systemy pomiarowe wraz z oprogramowaniem do badania układów napędowych, symulujące najróżniejsze warunki atmosferyczne i profile obciążenia jednostki napędowej.

Od momentu powstania FEV nieustannie mierzy się z wyzwaniami i opracowuje rozwiązania, dzięki którym układy napędowe są bardziej wydajne, a motoryzacja bezpieczniejsza i bardziej ekologiczna. Poniżej kilka przykładowych rozwiązań, które na przestrzeni historii działalności firmy w branży motoryzacyjnej, wprowadził zespół FEV lub w znaczącym stopniu uczestniczył w ich wczesnym rozwoju:

  • Trójfunkcyjny konwerter katalityczny – TWC (ang. Three Way Catalyst)
  • System sterowania zmiennymi fazami rozrządu – VVC (ang. Variable Valve Control)
  • Wtryskiwacz piezoelektryczny układu typu Common Rail (ang. Piezoelectrically Controlled Common Rail Injectors)
  • Filtr cząstek stałych – DPF (ang. Diesel Particulate Filter)
  • Korbowód zapewniający zmienny stopień sprężania silnika – VCR (ang. Connecting Rod with Variable Compression Ratio)
  • Elektrycznie wspomagana turbosprężarka (ang. Electric Booster Compressor)

Otwierany w Poznaniu oddział skupiać się będzie na komputerowych symulacjach następujących obszarów:

  • MES – wytrzymałości zmęczeniowej głównych komponentów silników spalinowych i napędów elektrycznych.
  • MBD (MBS) – dynamiki układów rozrządu, układów tłokowo-korbowych oraz globalnej dynamiki silnika.
  • CFD – analizy układów chłodzenia silnika, procesów spalania oraz procesów oczyszczania spalin.

Poznański zespół będą tworzyć inżynierowie posiadający wysokie kompetencje zawodowe i specjalistyczną wiedzę niezbędną do zajmowania się zagadnieniami związanymi z analizą części silnikowych oraz układów przeniesienia mocy w symulacjach komputerowych z wykorzystaniem zaawansowanych metod obliczeniowych CAE.

Pracownicy FEV w Poznaniu będą mieli dostęp do najnowocześniejszych technologii i możliwość pracy nad najciekawszymi zagadnieniami z branży automotive. Firma gwarantuje również wgląd do fundamentalnej wiedzy i metod stosowanych w projektowaniu układów napędowych.

W poznańskim oddziale FEV będzie starał się zbudować kadrę składającą się z wysoko wykwalifikowanych osób o otwartych umysłach, mających zdolność do analitycznego myślenia i wyciągania prawidłowych wniosków z analiz.

Obecnie firma zajmuje powierzchnię biurową przy Al. Niepodległości 6 w Poznaniu.

Więcej informacji na temat firmy oraz miejsc pracy można znaleźć odwiedzając jej stronę internetową.

Źródło: www.motofaktor.pl