Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0

Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 IV edycja Konferencji, odbędzie się
w dniach 25-26 października 2017 r. we Wrocławiu.

Konferencja rozproszona Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 to największe wydarzenie w Polsce, które w kompleksowy sposób prezentuje ideę Przemysłu 4.0.

Według inicjatorów tego wydarzenia, koncepcja Fabryki Przyszłości łączącej świat informacji ze światem maszyny jest w dzisiejszych czasach koniecznością i ogromnym wyzwaniem. Jednocześnie wdrożenie takiej koncepcji pozwala na szybką produkcję krótkich serii czy wręcz pojedynczych produktów zgodnie z preferencjami zamawiającego.

Już po raz czwarty to nowatorskie przedsięwzięcie organizowane jest przez cztery firmy z obszaru automatyzacji procesów wytwarzania: BALLUFF, FANUC, WAGO i Lapp Kabel. W różnych miejscach na terenie Wrocławia uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami dotyczącymi Fabryki Przyszłości. Twórców i organizatorów konferencji łączy innowacyjność produktów oraz lokalizacja – dynamicznie rozwijająca się stolica Dolnego Śląska.

Podczas konferencji zostaną przedstawione najnowsze trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania oraz przekazane informacje jak zbudować, zmodernizować zakłady produkcyjne, aby możliwie najbardziej efektywnie i skutecznie brały udział w trwającej obecnie czwartej rewolucji przemysłowej – Przemysł 4.0. Zgodnie z myślą twórców wydarzenia szczególnie istotne jest propagowanie wiedzy o istniejących i tworzonych technologiach, które będą realizowały ideę Przemysłu 4.0 oraz pokazanie konkretnych przykładów realizacji tej idei. Przemysł 4.0 jest ogromną szansą na rozwój również polskich firm i zyskanie przewagi konkurencyjnej.

Wiele miejsca w tegorocznej edycji poświęcone zostanie bezpieczeństwu danych produkcyjnych i zagadnieniom współczesnego projektowania. Będzie również mowa o tak ważnej kwestii jaką jest rozwój edukacji, która powinna zapewnić odpowiednio przygotowane kadry inżynierskie i techniczne.

Ponadto, w ramach trzeciej edycji konferencji organizatorzy zapraszają studentów wyższych uczelni technicznych do udziału w konkursie na koncepcję instalacji demonstracyjnej prezentującej ideę Przemysłu 4.0. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie szczegóły konkursu dostępne są na stronie konferencji www.przemysl40.pl w zakładce dla studentów. Uczestnicy mogą zgłaszać prace, które będą mieć w przyszłości wartość użytkową lub dydaktyczną. Na zwycięzców, których wyłoni Jury, czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: 5 000 zł za I miejsce, 3 000 zł za II miejsce oraz 2 000 zł za miejsce III.

Czwarta edycja konferencji Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0 to nie tylko idea
i rozwiązania, ale także doskonała okazja do spotkania i wymiany poglądów z krajowymi
i zagranicznymi ekspertami z zakresu automatyki przemysłowej oraz przedstawicielami przodujących uczelni technicznych w Polsce.

Konferencja jest skierowana do wszystkich osób mających wpływ na rozwój i unowocześnianie fabryki: szefów produkcji, dyrektorów technicznych, inżynierów produkcji, reprezentantów działów planowania i rozwoju, przedstawicieli utrzymania ruchu, projektantów i integratorów systemów automatyki.

Organizatorami konferencji Przemysł 4.0 są cztery wiodące przedsiębiorstwa w dziedzinie nowych technologii produkcji: BALLUFF, FANUC, WAGO i Lapp Kabel. Konferencja rozpocznie się i zakończy  we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia a jej kolejne części będą odbywały się równolegle w siedzibach trzech firm.

Konferencja rozproszona Przemysł 4.0, to dwa dni we Wrocławiu, pełne dynamiki i nowej wiedzy.

Zainteresowanych konferencją zapraszamy do rejestracji on-line na stronie www.przemysl40.pl