Elon Musk pozwany przez inwestora

 
 
Inwestor pozwał Elona Muska za „niezrównoważone” wiadomości na Twitterze. Uznał, że twórca sukcesu Tesli naraża swoimi tweetami firmę na miliardowe straty w wahaniach kursów akcji.
 
   
 

Prezes Tesli, Elon Musk, znów swoimi tweetami wpakował się w kłopoty prawne. Inwestor pozwał multimiliardera za „niezrównoważone” wiadomości na Twitterze, które rzekomo naraziły firmę na wysokie ryzyko prawne i miliardowe straty w kursie akcji. Dalsze nieprzewidywalne tweety Muska mogą mieć poważne konsekwencje dla przyszłych możliwości finansowania Tesli – wynika ze 105-stronicowego pozwu, opublikowanego przez sąd w amerykańskim stanie Delaware.
 
Musk już niejednokrotnie wywoływał swoimi tweetami poruszenie, a czasem silne zmiany kursów na rynkach finansowych. Ostatnio, za pomocą kilku mało obiektywnych wiadomości, napędził wzrost cen kryptowalut takich jak Bitcoin i Dogecoin.
 
Wywołało to wiele podejrzeń, nie tylko dlatego, że jakiś czas później został ujawniony zakup bitcoinów o wartości 1,5 miliarda dolarów przez Teslę i nie jest jasne, czy został on dokonany przed, czy po tweetach. Cała sprawa jest szczególnie bulwersująca, ponieważ Musk był już w przeszłości karany przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych.
 
Źródło: www.mototarget.pl