Elektryczne Renault ZOE będzie służyło warszawiakom!

Od 10 września br. w ramach Roadshow ZOE, Renault ― wprowadza Renault ZOE do usługi Traficara w Warszawie. Do 25 września br. klienci Traficara w Warszawie będą mieli możliwość wynajmu w 100% elektrycznego samochodu Renault ZOE.

Niezwykła dynamika jazdy i cisza, gdyż silnik elektryczny nie emituje dźwięku – to cechy, które szczególnie cenią sobie użytkownicy ZOE. Dodatkowo możliwość korzystania z buspasów oraz bezpłatnego zaparkowania auta w centrum Warszawy powinny zachęcić wiele osób do przetestowania tego w 100% elektrycznego samochodu. Od sierpnia 2018 r. do lutego 2019 r. flota 9 samochodów Renault ZOE jest udostępniana w systemie wynajmu Traficar w kolejnych miastach w Polsce. Roadshow ZOE rozpoczął się w Krakowie, następnie do lutego 2019 r. będzie kontynuowany w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku.

Roadshow ZOE wystartował w sierpniu 2018 r. w Krakowie. Do lutego 2019 r. odwiedzi kolejno Warszawę, później Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Śląsk. Harmonogram akcji jest dostępny pod linkiem https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/zoe/traficar.html.

W ciągu 19 dni trwania akcji Roadshow ZOE w Krakowie elektryczne ZOE zostało wynajęte 1511 razy. Dla większości użytkowników była to pierwsza okazja do przetestowania samochodu elektrycznego.

Renault ZOE, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w ostatnich latach, stanowi alternatywę dla modeli spalinowych, zwłaszcza gdy uwzględnimy długość codziennych tras pokonywanych przez kierowców. W 100% elektryczne auto z zasięgiem realnym do 300 km doskonale sprawdza się w systemie miejskiego carsharingu. Roadshow ZOE jest także okazją dla klientów Traficara do przetestowania auta elektrycznego w codziennych przejazdach.

W ramach Roadshow ZOE, ZOE trafia do usługi Traficar na dotychczasowych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji. Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN ORLEN. Zasięg do 300 km umożliwia komfortowe i bezstresowe korzystanie z auta. Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać specjalną aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Jazda Renault ZOE, wyposażonego w elektryczny, dynamiczny silnik nieemitujący dźwięku, jest nie tylko komfortowa, ale też prosta, gdyż nie wymaga zmiany biegów. System multimedialny R-LINK Evolution z nawigacją ułatwia dojazd do celu. Samochód jest wyposażony w układ ładowania Cameleon™, opatentowany przez Renault inteligentny, adaptacyjny układ, pozwalający na ładowanie akumulatora trakcyjnego ZOE z terminali o różnej mocy.

Źródło: www.mototarget.pl