Elektryczne Renault ZOE będzie służyć strażnikom miejskim w Gdańsku

 
 
Straż miejska w Gdańsku będzie korzystać z dwóch w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE. Przyjazne środowisku radiowozy trafią do strażników miejskich z Sekcji Kontroli Odpadów w Referacie Ekologicznym. Przeciwdziała ona m.in. zaśmiecaniu czy spalaniu odpadów w domowych piecach.
 
   
 

Do strażników miejskich z Referatu Ekologicznego trafią dwa w pełni elektryczne samochody Renault ZOE R135. W ich uroczystym przekazaniu 1 lipca br. wzięli udział m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski. Auta dostarczył autoryzowany dealer Renault PUH ZDUNEK.

Renault ZOE będą służyć strażnikom miejskim z Sekcji Kontroli Odpadów, która współtworzy Referat Ekologiczny. Strażnicy z tej sekcji interweniują w takich sytuacjach jak nielegalne spalanie odpadów, podrzucanie śmieci czy zaśmiecanie terenów zielonych.

Naszym celem jest zapewnienie wszystkim dostępu do zrównoważonej mobilności, a samochody elektryczne to jeden z jej kluczowych elementów. Dzięki nowym Renault ZOE strażnicy będą mogli przemieszczać się bez emisji dwutlenku węgla, spalin i hałasu w czasie jazdy – mówi Andrzej Gemra, Ekspert ds. Public Affaires & Promocji Elektromobilności w Renault.

Nowe Renault ZOE to w pełni elektryczny samochód o realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP*), zapewniający najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, ekologii i najnowszych technologii. Auto oferuje niezwykle płynną jazdę, bez hałasu silnika oraz emisji spalin. Dzięki nowemu akumulatorowi o mocy 52 kWh i dodatkowej opcji szybkiego ładowania prądem stałym 50 kW zasięg 157 km można uzyskać w zaledwie 30 minut. Nowe Renault ZOE to również wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz ekologiczna tapicerka z materiałów pochodzących z recyklingu.

Relacja wideo z przekazania samochodów dostępna jest tutaj.

* Zasięg zgodnie z WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure), cykl znormalizowany: 57% jazda po mieście, 25% jazda podmiejska, 18% jazda autostradą.


Źródło: www.mototarget.pl