Elektryczna przyszłość BMW Group dzięki nowej platformie.

Dla BMW Group przyszłość motoryzacji jest elektryczna. Od 2020 roku firma wprowadzi skalowalne platformy, które umożliwią zastosowanie silnika spalinowego, napędu hybrydowego typu plug-in oraz w pełni elektrycznego we wszystkich nowych modelach.

Już teraz BMW Group dostosowuje swoje fabryki pod kątem zapewnienia elastycznej infrastruktury, która pozwoli na równoległą produkcję modeli wyposażonych w różne rodzaje napędu.

W ramach wdrażanej strategii NUMBER ONE > NEXT, do 2025 roku firma wprowadzi na rynek 25 zelektryfikowanych modeli. W 2018 roku BMW Group planuje sprzedaż 140 000 tego typu pojazdów, a do końca kolejnego roku aż pół miliona. W 2019 roku pojawi się pierwsze elektryczne MINI, w 2020 na rynek trafi BMW iX3. Od 2021 roku, dzięki piątej generacji technologii BMW eDrive, firma zaoferuje w pełni elektryczne pojazdy o zasięgu do 700 km oraz hybrydy typu plug-in, które będą w stanie przejechać do 100 km wyłącznie na silniku elektrycznym. Rozwiązanie będzie po raz pierwszy wprowadzone w BMW i4 oraz iNEXT. Dzięki aktualnej ofercie modeli z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in, firma już teraz zajmuje pozycję lidera w Europie.

Źródło: www.press.bmwgroup.com