Dobra strona motoryzacji czyli konferencja AutoEvent widziana oczami uczestników

Konferencja AutoEvent – największe wydarzenie branży automotive w Polsce –  po raz pierwszy została zorganizowana w maju 2005 roku. Na samym początku Wydarzenie to organizowane było na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i brało w nim udział ponad 100 uczestników oraz niespełna 20 wystawców. W głównej mierze spotkanie było prowadzone w postaci wykładów i miało za zadanie uzupełnienie najistotniejszych wiadomości z branży w tym analizy rynku i trendów na przyszłość. Pierwszy raz zostały wtedy też przyznane nagrody i wyróżnienia w kategorii Inwestycja Roku i Menedżer Roku. Przez kolejne lata AutoEvent zyskiwał na popularności i ulegał nieustannym modyfikacjom nie tracąc przy tym swojego charakteru konferencji branżowej. Do tej pory Konferencja AutoEvent gościła w takich miastach jak Poznań, Wrocław, Kraków, Katowice, Łódź,  a w tym roku zapraszamy do Zawiercia.

Polska jest wiodącym w regionie producentem części samochodowych. Oferuje znakomite położenie geograficzne, duży rynek wewnętrzny, wykształconą kadrę, a przede wszystkim towar unikatowy w czasach kryzysu – stabilność gospodarczą. Przedsiębiorcy zagraniczni z sektora motoryzacji to najliczniejsza grupa inwestorów obsługiwanych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Dlatego PAIiIZ podziela intencje Polskiej Izby Motoryzacji towarzyszące organizacji Autoeventu – największej w Polsce imprezy przemysłu motoryzacyjnego. Autoevent to platforma łączącą przedsiębiorców i sympatyków motoryzacji, podczas której eksperci i praktycy działający w sektorze prezentują trendy i kierunki rozwoju tego przemysłu. Impreza, której PAIiIZ patronuje od lat, na stałe wpisała się w kalendarz polskiej motoryzacji.
Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznej edycji Autoeventu.

Sławomir Majman, Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych

W obecnym kształcie AutoEvent to nie tylko wykłady merytoryczne, dyskusje i debaty, to także albo przede wszystkim miejsce spotkań biznesowych i wymiany poglądów.
Dziś AutoEvent to ponad 300 uczestników (z Polski i zagranicy) to także wystawa branżowa i rozmowy kooperacyjne (B2B) organizowane między uczestnikami spotkania. Efekty zmiany formuły konferencji z merytorycznej na biznesową przedstawia poniższy wykres, z którego widać, że konferencja AutoEvent stała się również platformą handlową, która łączy producentów, dostawców i poddostawców lub w prostym przekazie sprzedających z kupującymi.

„Impreza Auto Event, jest co roku jedną z najlepiej zorganizowanych imprez dla sektora motoryzacyjnego w Polsce, podczas której najliczniej reprezentowani są przedstawiciele branży Automotive. Szczególnie istotne jest powiązanie tematyki imprezy z problemami regionu, w którym się ona odbywa. Organizatorzy imprezy bardzo dbają o sferę programową w aspekcie najnowszych trendów motoryzacyjnych tj. nowych technologii, rozwiązań, ochrony polskiej myśli technicznej oraz poradnictwa.”
Jan Okulicz, Toyota Motor Poland

„AutoEvent, którego organizatorem jest Polska Izba Motoryzacji to konferencja na stałe wpisana w kalendarz firm zajmujących się produkcją części i komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Wydarzenie to odbywa się raz w roku i obfituje w wiele istotnych aspektów, w tym m.in. biznesowych, merytorycznych oraz integracyjnych. W jednym miejscu i czasie spotykają się przedstawiciele firm z kraju i z zagranicy różnych szczebli zarządzania oraz przedstawiciele administracji państwowej i instytucji. Wartością dodaną są z pewnością spotkania kooperacyjne, czyli tzw. rozmowy B2B.”
Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego

Mimo tak licznych zmian, które dokonały się na przełomie ostatnich lat część wieczorna spotkania, o której nie sposób tu nie wspomnieć, praktycznie zachowała swój pierwotny charakter. Bankiet wieczorny odbywa się zawsze wieczorem pierwszego dnia konferencji. Podczas, którego co roku wręczane są nagrody dla najlepszego menedżera za wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego oraz dla największej inwestycji w branży. Bardzo istotną rzeczą tej części spotkania, jest fakt, że jest to idealne miejsce do wspaniałej zabawy oraz nawiązywania nowych znajomości biznesowych (57% uczestników stanowią dyrektorzy i prezesi).

AutoEvent w liczbach

Przez ostatnie 8 lat w konferencji wzięło udział blisko 3000 uczestników, swoją ofertę produktową przedstawiło około 230 wystawców, odbyło się 400 referatów i ponad 1500 rozmów B2B.

IX Doroczna Konferencja Przemysłu Motoryzacyjnego –  AUTOEVENT 2013 odbędzie się w dniach 11, 12-13 czerwca 2013 w hotelu VILLA VERDE CONGRESS & SPA, 42-400 Zawiercie, ul. Mrzygłodzka 273

„Jest mi niezmiernie miło gościć wszystkich uczestników tegorocznej imprezy AutoEvent właśnie w Zawierciu, mieście gdzie rozkręca się biznes. Jestem przekonany, że czas spędzony w Zawierciu pozostanie na długo w Państwa pamięci, a program jaki przygotowaliśmy odzwierciedli jurajski charakter naszego miasta.
Zawiercie to doskonale położone w Polsce i Europie miasto, gdzie w promieniu 600 km znajduje się sześć europejskich stolic, posiadające dostęp do dwóch międzynarodowych portów lotniczych (Katowice, Kraków) oraz doskonałe połączenie kolejowe z Warszawą. Bliskość aglomeracji śląskiej oraz położenie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej stanowią idealną harmonię do codziennego życia. Z myślą o nowych inwestorach Zawiercie przygotowało tereny inwestycyjne w Strefie Aktywności Gospodarczej gdzie oferujemy szereg ulg podatkowych oraz zachęt inwestycyjnych. Dla nowych inwestorów przygotowaliśmy koncepcję budowy osiedla ekologicznego w otulinie parku krajobrazowego oraz koncepcję budowy ośrodka golfowego. Doskonała baza hotelowa stanowi uzupełnienie oferty mieszkaniowej miasta. 2 hotele 4 gwiazdkowe w mieście, w sumie 640 miejsc noclegowych w hotelach, zaplecze szkoleniowe i konferencyjne daje gwarancję prowadzenia dobrego biznesu. Mam nadzieję, że spotkanie w Zawierciu będzie dla Państwa interesującym doświadczeniem a prowadzone rozmowy biznesowe zaowocują nowymi kontraktami. Szczególnie zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą inwestycyjną, deklaruję jednocześnie wszelką niezbędną pomoc.”
Ryszard Mach, Prezydent Miasta Zawiercia

WWW.AUTOEVENT.PL