Do 2016 r. MAN przeniesie produkcję do Starachowic

Do końca 2016 cała linia montażu końcowego autobusów zostanie przeniesiona z podpoznańskich Sadów do Starachowic. Tam firma MAN zamierza w przyszłości skoncentrować całą swoją produkcję autobusów miejskich i zwiększyć zatrudnienie – informuje MAN.

Jak zaznaczają przedstawiciele koncernu – Firma przeznaczyła ponad 40 milionów euro na zrealizowanie odpowiednich inwestycji w Polsce, między innymi na nową generację pojazdów. (…) Wszyscy pracownicy zakładu w Sadach, których jest prawie 900, otrzymają gwarancję zatrudnienia w zakładach autobusowych MAN w Starachowicach.

– Koncentracja całej produkcji autobusów w Starachowicach stanowi reakcję firmy MAN na słaby popyt i niewykorzystane moce produkcyjne. Wszyscy pracownicy dotknięci powyższymi zmianami mogą przejść do naszego zakładu w Starachowicach. Dla pracowników, którzy zdecydują się przenieść do Starachowic, przewidujemy atrakcyjne premie relokacyjne, gdyż potrzebujemy ich kompetencji”, powiedział Anders Nielsen, CEO MAN Truck & Bus AG. Osoby, dla których przeprowadzka np. ze względów rodzinnych, nie jest możliwa otrzymają szansę ubiegania się o równoważne miejsce pracy w zakładzie produkcyjnym Volkswagena w województwie wielkopolskim. Ponadto MAN przedstawi także ofertę dotyczącą odpraw.

Nielsen podkreślił, że MAN musi w bardziej efektywny sposób zarządzać swoją siecią zakładów produkcji, aby zachować konkurencyjność. Dlatego nie ma alternatywy dla tego kroku. W zakładach MAN w Sadach koło Poznania produkowane są autobusy miejskie MAN Lion´s City oraz podwozia autobusów. W przyszłości autobusy mają być produkowane w zakładach MAN w Starachowicach. Zakłady te zostały przejęte przez MAN w 1999 r. i od 2007 r. stanowią centrum kompetencyjne w zakresie produkcji autobusów.

Volkswagen Pojazdy Użytkowe, prowadzi poważne inwestycje w województwie wielkopolskim. Do końca 2016 roku powstanie tam nowy zakład, produkujący nowe pojazdy VW Crafter. Wykorzystując dostępne rezerwy produkcyjne, zakłady Volkswagena w okolicach Poznania będą mogły w długoterminowej perspektywie stworzyć nawet do 3.000 atrakcyjnych miejsc pracy. Zatrudniając łącznie ponad 10.000 pracowników w 4 zakładach Polska jest jednym z najważniejszych ośrodków produkcyjnych zarówno dla firmy MAN, jak i dla Volkswagen Pojazdy Użytkowe. Znaczenie okolic Poznania, jako ośrodka produkcyjnego wzrosło wraz z powstaniem nowego zakładu, w którym produkowane będą pojazdy VW Crafter.

źródło: info pras.
mojeauto.pl