Dni Bezpieczeństwa – Branża motoryzacyjna na rzecz bezpieczeństwa

Dni Bezpieczeństwa, czyli branża motoryzacyjna na rzecz społeczeństwa

 

Dni Bezpieczeństwa to wydarzenie dedykowane społeczeństwu przez branżę motoryzacyjną. Ma na celu szerzenie świadomości związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pierwsza edycja tego cyklicznego wydarzenia będzie miała miejsce w dniach 11 – 13 września w Warszawie na hali wystawienniczej MT Polska. Organizatorem jest Polska Izba Motoryzacji. 

 

Zagrożenia jakie wynikają z nieświadomości, nieodpowiedzialności i zapewne braku wiedzy o ruchu drogowym, obligują branżę motoryzacyjną do podjęcia działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Krzewiąc świadomość o ruchu drogowym chcemy również kształtować decyzje zakupowe podejmowane przez właścicieli pojazdów. Decyzje te związane są ściśle  z bezpieczeństwem będącym nierzadko odzwierciedleniem jakości produktów i usług oferowanych przez firmy z szerokorozumianej branży motoryzacyjnej.

 

– W tym celu, we wrześniu na hali wystawienniczej MT Polska będzie szereg atrakcji, jak m.in.: symulatory zderzeniowe i symulatory dachowania. Będzie można sprawdzić swój czas reakcji, skorzystać z symulatora jazdy w różnych warunkach drogowych i w efekcie uzmysłowić sobie czy nie staliśmy się jako kierowcy przesiąknięci rutyną – mówi Katarzyna Wiszniewska, Menedżer Projektu w Polskiej Izbie Motoryzacji – Alkogogle to również istotny element poprawy bezpieczeństwa na drogach, gdyż uświadamia zagrożenia kierowania pojazdem po alkoholu. Będzie też miasteczko ruchu drogowego.

 

To nie wszystko jednak. – Dni Bezpieczeństwa pełnią również funkcję promocyjno – wizerunkową i mają za zadanie budowanie wizerunku firm z sektora motoryzacji, w tym szerzenie świadomości o jakości produktów i usług, ponieważ na rynku dostępny jest szeroki wachlarz produktów, których jakość nierzadko nie spełnia nawet podstawowych norm bezpieczeństwa. Chcemy aby klient podejmując decyzje zakupowe w obszarze np. części zamiennych dysponował podstawową wiedzą w zakresie produktów i producentów– wyjaśnia Marcin Budziewski z Biura Prasowego Polskiej Izby Motoryzacji. – Ponadto obecni będą również eksperci z branży jak m.in. rzeczoznawcy, co stwarza okazję do darmowego sprawdzenia stanu technicznego swojego samochodu, uzyskania porady prawnej czy też technicznej – dodaje.

 

W ramach Dni Bezpieczeństwa emitowany będzie również materiał filmowy uświadamiający zagrożenia wynikające z prowadzenia samochodu z kierownicą po prawej stronie, czyli tzw. „anglika”. Jednocześnie uzmysłowimy jakie są możliwości przeróbki „anglika” i koszty z tym związane. Z kolei diagności ze stacji diagnostycznych przedstawią skrajnie niebezpieczne przypadki z jakimi przyjeżdżają ludzie na badania techniczne.

 

Wydarzeniu towarzyszył będzie również Big Open Day, czyli szansa na jazdy próbne samochodami demonstracyjnymi kilku marek.