Diesel EA189 – Informacja dla klientów Volkswagena w Polsce

Marka Volkswagen uruchomiła w Polsce stronę internetową z informacjami dla klientów, których samochód może być wyposażony w feralny silnik Diesla EA189.

Volkswagen podejmuje kolejny krok zmierzający do wyjaśnienia, które samochody z silnikami Diesla EA 189 zostaną objęte akcją serwisową. Od teraz każdy klient Volkswagena ma możliwość osobistego sprawdzenia, czy w przypadku jego pojazdu zachodzi konieczność skorygowania programu sterującego.

W tym celu Volkswagen umieścił na swojej stronie internetowej specjalne narzędzie działające online. W przygotowanej zakładce pod adresem VOLKSWAGEN.PL każdy klient po wpisaniu numeru nadwozia swojego samochodu otrzyma jasną informację, czy sprawa dotyczy jego pojazdu – czy nie.

Strona zawiera ponadto dodatkowe informacje, a także pytania i odpowiedzi dotyczące tego tematu.

Niezmiennie obowiązuje wielokrotnie powtarzane zapewnienie: Volkswagen aktywnie informuje o sprawie wszystkich klientów, których ona dotyczy. Wszystkie samochody – także przed ewentualnym poddaniem akcji serwisowej – są technicznie sprawne i bezpieczne. Również sprzedawcy służą klientom pomocą informując na ich prośbę, czy sprawa dotyczy ich samochodu. W tym przypadku konieczne jest oczywiście podanie numeru nadwozia.

Jeszcze w październiku Volkswagen i pozostałe marki koncernu mające związek z tą sprawą przedstawią odpowiednim instytucjom rozwiązania techniczne oraz kroki, które podejmą. Właściciele pojazdów zostaną o nich poinformowani w najbliższych tygodniach i miesiącach.

IBRM Samar