Diamenty Forbesa 2017: Exact Systems w trójce najbardziej dynamicznych firm na Śląsku

W tegorocznym rankingu „Diamenty Forbesa” Exact Systems zajął 3. miejsce wśród firm średnich (od 50 do 250 mln złotych przychodu) w województwie śląskim. Zestawienie obejmuje przedsiębiorstwa, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie powiększały swoją wartość. Firma z Częstochowy to numer jeden w branży kontroli jakości części samochodowych w Polsce oraz jedna z największych firm w Europie.

– Od początku naszej działalności rozwijamy się dwutorowo. Z jednej strony, stawiamy na rozwój na polskim rynku motoryzacyjnym, na którym zrealizowaliśmy wiele zleceń dla naszych partnerów krajowych jak i międzynarodowych. Z drugiej zaś, prowadzimy dynamiczną ekspansję zagraniczną, gdyż automotive jest branżą, w której łańcuchy produkcji są silnie umiędzynarodowione. W tym momencie poza Polską działamy już na 10 rynkach europejskich oraz w Chinach. Zajęcie tak wysokiej pozycji w rankingu to potwierdzenie, że nasze działania były podejmowane z zachowaniem najwyższych standardów jakości i zaowocowały sukcesem biznesowym – mówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems S.A.
W województwie śląskim Exact Systems zajął 3. miejsce w kategorii firm średnich (od 50 do 250 mln złotych przychodu) z przychodami na poziomie 73,7 mln w 2015 roku oraz średnim wzrostem wartości +102,7% w latach 2013-2015. W ogólnopolskim zestawieniu częstochowska firma uplasowała się na 12. pozycji.

Ranking „Diamenty Forbesa 2017” został opracowany po raz dziesiąty przez Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes”.  W zestawieniu znajdują się przedsiębiorstwa, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie powiększały swoją wartość. Wśród kluczowych kryteriów Forbes bierze pod uwagę m.in. wyniki finansowe firmy, wartość majątku, historię płatniczą czy brak negatywnych zdarzeń prawnych. Szczegółowe wyniki rankingu Diamenty Forbesa 2017 są dostępne na stronie www.forbes.pl.
***

Exact Systems S.A. działa od 2004 r. i jest obecnie liderem branży kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla producentów branży motoryzacyjnej w Polsce oraz jedną z największych firm tego typu w Europie. Głównymi odbiorcami usług Exact Systems S.A. są dostawcy i poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów. Klientami firmy są również zakłady zajmujące się produkcją wielkoseryjną z branży elektronicznej, AGD oraz kosmetycznej. Obecnie firma posiada swoje przedstawicielstwa w 12 państwach: w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Turcji, Rumunii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Belgii, Holandii oraz Chinach.
Firma kładzie duży nacisk na jakość świadczonych usług oraz na rzetelność i stabilność we współpracy ze swoimi kontrahentami. Współpraca z Exact Systems pomaga osiągnąć najwyższe standardy jakości oraz wspiera organizację procesów produkcyjnych.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest pod adresem: www.exactsystems.pl.