Dacia Dokker już wkrótce w Polsce

Dacia Dokker jest 5-miejscowym kombivanem przeznaczonym do użytku zawodowego i prywatnego, oferującym pojemny bagażnik i bogate możliwości zmiany konfiguracji wnętrza. Bazujący na Renault Kangoo model będzie dostępny jako dostawczy van i w wersji osobowej.

Dacia Dokker jest przeznaczona dla klientów poszukujących samochodu do użytku zawodowego i prywatnego. Auto pozwala zarówno na przewóz dużych przedmiotów, jak i komfortową podróż z rodziną. Może pomieścić 5 osób, zapewniając jednocześnie najbardziej pojemny bagażnik na rynku. Łatwa do złożenia tylna kanapa pozwala uzyskać przestrzeń ładunkową o pojemności 3 m3 przystosowaną do potrzeb firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. Wyposażone w jedne lub dwoje przeszklonych, przesuwnych drzwi bocznych zapewnia łatwy dostęp do części ładunkowej i tylnych miejsc.

W zależności od kraju Dacia Dokker i Dokker Van będą dysponowały gamą 4 silników: najnowszym silnikiem benzynowym 1.2 TCe 115 (przewidziany w późniejszym terminie także na polskim rynku), jednostką 1.6 MPI 85 oraz silnikami wysokoprężnymi 1.5 dCi 75 KM i 90 KM. Te dwa silniki są oszczędne i spalają jedynie 4,5 l/100 km, a ich emisja CO2 wynosi 118 g/km.

Dokker mierzy 4,36 m długości, 1,75 m szerokości (bez lusterek) i 1,81 m wysokości (bez relingów), co ma zapewnić dużą ilości miejsca w środku. Wrażenie wielkości zostało wzmocnione dzięki stonowanej, gładkiej linii boków nadwozia. Szerokość przesuwnych drzwi bocznych oraz asymetrycznych drzwi tylnych ułatwia dostęp do środka.

Oba modele Dokkera zostały wprowadzone do sprzedaży w Maroku w czerwcu 2012 r., a od września 2012 r. będą oferowane w pozostałych krajach basenu Morza Śródziemnego i Europy. W Polsce klienci będą mogli zamawiać Dacię Dokker od 15 września 2012 r. Według pierwszych zapowiedzi ma kosztować poniżej 38 000 zł.

sj, WP.PL