Czy Ford ogłosi zamknięcie fabryk w Rosji?

27.03.2019 Ford ma ogłosić zamknięcie swoich dwóch z trzech zakładów montażowych w Rosji, przedstawiając plany restrukturyzacji swojej działalności w tym kraju.

Ford najprawdopodobniej zamknie fabrykę samochodów osobowych w okolicach Sankt Petersburga i drugą w regionie Tatarstanu. Prawdopodobnie będzie kontynuował produkcję pojazdów użytkowych w trzecim zakładzie, podaje prasa.

Fabryka w Petersburgu produkuje modele Focus i Mondeo, obiekt w Tatarstanie w Naberezhnye Chelny sprawia, że na rynku są dostępne ​Fiesty i crossovery Ecosport.

Prasa poinformowała na początku tego miesiąca, że Ford rozważa zamknięcie dwóch zakładów w Rosji i w przyszłości będzie produkować tylko lekkie samochody dostawcze w kraju.

Ford, który posiada w Rosji zdolność produkowania 360 000 pojazdów rocznie już w styczniu poinformował, że poddaje analizie swoją działalność w ramach szerszej restrukturyzacji. Ford prowadzi spółkę joint venture w Rosji z lokalnym producentem samochodów Sollers, który poinformował w oświadczeniu, że obie firmy osiągnęły nowe porozumienie w sprawie przyszłościowych przedsięwzięć i finalizują szczegóły.