Crido Taxand uruchomił nowy kanał informacyjny

Crido Taxand, pierwsza na polskim rynku firma konsultingowa, która nie łączy usług doradczych i audytorskich działająca w międzynarodowej sieci, uruchomiła nowy kanał informacyjny cenytransferowe.taxand.pl. Jest on skierowany do tych firm, które już dzisiaj dotykają kontrole skarbowe w zakresie cen transferowych (TP), jak również tych, które wraz z nowelizacją przepisów o cenach transferowych, czekają duże zmiany i wyzwania.

Na cenytransferowe.taxand.pl można znaleźć aktualne informacji dotyczące TP, słownik podstawowych pojęć oraz przepisów, jak również przejść przez labirynt TP czy poznać, jakie zagadnienia są aktualnie na celowniku urzędów skarbowych. Można również odsłuchać webinarium „Nowelizacja przepisów o cenach transferowych“. O zmianach w zakresie cen transferowych opowiadają: Ewelina Stamblewska-Urbaniak, która została uznana za najlepszego doradcę podatkowego w zakresie cen transferowych w rankingu Doradców podatkowych według dziennika „Rzeczpospolita” 2015 i Anna Wcisło, Manager w Crido Taxand.

Od pewnego czasu hasło „ceny transferowe” wzbudza niepokój przedsiębiorców. Coraz liczniejsze głosy o kontrolach w zakresie rozliczeń z podmiotami powiązanymi docierają zarówno od organów podatkowych, jak i dyrektorów finansowych. Co więcej, Senat niedawno uchwalił zmiany w przepisach o cenach transferowych. Dla wielu przedsiębiorców nowe przepisy będą związane ze znaczącą zmianą w podejściu do ustalania i dokumentowania rozliczeń z podmiotami powiązanymi. Warto się z nimi zapoznać już dzisiaj – mówi Ewelina Stamblewska-Urbaniak, Partner odpowiedzialny za Zespół Cen Transferowych w Crido Taxand.