Co warto mieć przy sobie podczas podróży samochodem?

Samochód z uwagi na niezależność jaką daje wciąż jest najchętniej wybieranym środkiem transportu podczas wakacyjnych wyjazdów. Podpowiadamy, co warto ze sobą zabrać, aby podróż autem była przyjemniejsza i bardziej komfortowa.

Rodzinny wyjazd na wakacje lub dłuższy urlop to sprawdzian dla każdego samochodu. Nawet jeśli przygotowaliśmy auto pod kątem mechanicznym i nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruszyć w drogę, zbyt mała przestrzeń bagażowa stanowi kłopot. Wakacyjny ekwipunek 4-osobowej rodziny może nie pomieścić się nawet w dużym kombi! Właśnie dlatego warto się zaopatrzyć w akcesoria, które zwiększą przestrzeń przewozową.

Powiększ przestrzeń bagażową w prosty sposób

Jeśli martwisz się brakiem miejsca w bagażniku, a Twój samochód posiada relingi dachowe i belki poprzeczne, rozwiązaniem problemu okaże się boks dachowy. Duża powierzchnia przewozowa (od ok. 300 do ponad 600 litrów) pozwala na zapakowanie rzeczy, które nie zmieściły się w bagażniku. To bezpieczne rozwiązanie pozwala w prosty sposób nawet dwukrotnie zwiększyć przestrzeń przewozową. Pojemność boksu wzrasta proporcjonalnie do jego długości. Przed wyborem konkretnego rozmiaru sprawdź, czy dany model będzie pasował do samochodu. Dla bezpieczeństwa jest ważne, aby boks nie wystawał poza obrys dachu.

W serwisach Feu Vert możesz sprawdzić, jak boks leży na relingach dachowych samochodu, co z pewnością ułatwi wybór odpowiedniego modelu. Przy jeździe z boksem weź pod uwagę opory powietrza – te bywają znaczące i mają wpływ na właściwości jezdne pojazdu. Pamiętaj, by nie przekraczać prędkości zalecanej przez producenta boksu.

Bagażnik rowerowy – nawet na mały rower

Obecnie masz do wyboru 3 wygodne rozwiązania: bagażnik na dach, bagażnik na klapę oraz bagażnik na hak. Proponowane modele umożliwiają przewóz od 1 do 4 rowerów jednocześnie, różnią się jednak sposobem montażu i wygodą użytkowania. Bagażnik dachowy wymaga siły, aby umieścić rower na dachu, a także ogranicza wjazd do podziemnych garaży. Natomiast bagażnik mocowany do klapy lub haka ułatwia montaż roweru, ale może ograniczać widoczność do tyłu. Niezależnie od wyboru, dzięki bagażnikowi w bezpieczny sposób przewieziesz rowery dla całej rodziny.

Zimne napoje podczas podróży – komfort w standardzie czy luksus?

W przypadku długich podróży w pełnym słońcu niezbędna okaże się zasilana z gniazda zapalniczki samochodu lodówka turystyczna. Dzięki niej zapewnimy sobie i pasażerom schłodzone napoje oraz świeży posiłek. To istotne, jeśli wyruszamy w daleką podróż, a nie mamy chęci, aby zatrzymywać się w przydrożnych restauracjach. Warto jednak pamiętać, że lodówka samochodowa jedynie schłodzi i utrzyma niską temperaturę. Tego typu urządzenia nie są w stanie zmrozić lodów, ale przygotowane w domu przekąski będą świeże i bezpieczne podczas wielogodzinnej podróży.

Wszystkie opisywane akcesoria znajdziesz w serwisach Feu Vert w Twoim mieście.