BWI otwiera nową fabrykę w Chinach

Obiekt spełniający światowe standardy produkcyjne będzie dostarczał części zawieszeń dla lokalnego przemysłu motoryzacyjnego.

Pekin – BWI Group, globalny dostawca podzespołów zawieszeń i układów hamulcowych, uruchomił nową fabrykę w Fangshan, nieopodal Pekinu, która ma dostarczać części do lokalnie produkowanych samochód klasy premium. Ośrodek o powierzchni 71,000 m2 ruszył już z produkcją przednich i tylnych amortyzatorów dla jednego z czołowych producentów samochodów. Drugi, podobny program ma zostać wdrożony w czerwcu.

„Zapotrzebowanie na samochody o podwyższonym komforcie jazdy i prowadzenia ma tendencję wzrostową”, powiedział Frank Robinson, Dyrektor ds. Produktów w Dziale Zawieszeń. „Zamierzeniem BWI jest dostarczanie produktów zaawansowanych technologicznie oraz produkowanych z użyciem najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu wytwarzania, ponieważ BWI – prowadząc badania na światowym poziomie – w dużym stopniu koncentruje się na rozwoju produktu.”

Fabryka w Fangshan jest pierwszym ośrodkiem w Chinach, gdzie produkowany jest drążone tłoczysko – lekki element zawieszenia, który znacząco redukuje masę samochodu i korzystnie wpływa na jego zachowanie na drogach o nierównej powierzchni. Dodanie nowej, inteligentniejszej konstrukcji zaworowej, umożliwia amortyzatorom lepsze radzenie sobie z dziurami w drodze oraz wjazdem na krawężniki. Lepiej chroni też konstrukcję samochodu przed dużymi wstrząsami.

BWI rozwija produkcję w nowej fabryce z myślą o zaspokojeniu wymagań i potrzeb lokalnych klientów. Fabryka jest w stanie wykonać montaż kilku milionów sztuk amortyzatorów, w tym amortyzatorów typu MacPherson. W celu zapewnienia wysokiej jakości produktu i procesu produkcyjnego, w czasie wdrażania produkcji w Fangshan kluczowi dla tej lokalizacji inżynierowie i kadra menadżerska odbyła kilkutygodniowe szkolenia w innych fabrykach BWI, zlokalizowanych w Krośnie, w Polsce i w Chihuahua w Meksyku. Od strony praktycznej i teoretycznej poznawali tam specyfikę procesu produkcyjnego z zastosowaniem najbardziej efektywnych metod i działań.

W fabryce odbywa się nie tylko montaż amortyzatorów, ale także kompleksowa ich produkcja. Zintegrowanie wertykalne, dokładna kontrola jakości oraz efektywne szkolenia zaowocowały przyznaniem certyfikatu ISO TS16949. Kluczowe procesy, takie jak produkcja tłoczysk i rur zewnętrznych, chromowanie talerza i lakierowanie metodą kataforezy – wszystko to odbywa się na miejscu. Wprowadzenie zaawansowanych technik formowania na gorąco oraz technik nacisku pozwoliło wyeliminować niektóre procesy spawania, co wpłynęło na podniesienie jakości gotowych komponentów.

BWI Group to mocna i o ugruntowanej pozycji firma, która w listopadzie 2009 przejęła od Delphi Corporation Dział Zawieszeń. Oferta produktowa firmy dzieli się na dwie uzupełniające się linie technologiczne: amortyzatory i hamulce. W obydwu tych obszarach możemy pochwalić się szeroką gamą produktów, począwszy od uznanych na rynku amortyzatorów dwururowych i komponentów układów hamulcowych, a także wysoce wyspecjalizowanych systemów zawieszeń aktywnych tworzonych z myślą o samochodach klasy premium. Filozofia BWI da się zmieścić w jednym zdaniu: innowacja idąca w parze z prostą konstrukcją; strategia, która znajduje odzwierciedlenie w produktach takich jak: elektroniczny system kontroli hamowania, amortyzatory oparte na technologii MagneRide, czy MR Mounts – mocowań wibroizolacyjnych z cieczą magnetoreologiczną.

Źródło: BWI Group