Bosch rozwija produkcję w Miszkolcu

Dzięki inwestycji Robert Bosch Power Tool o wartości około 44,6 mln EUR, firma zwiększa powierzchnie produkcyjne, a także rozwija wydajność zakładu.

Fabryka elektronarzędzi Bosch w Miszkolcu i jednocześnie europejskie centrum kompetencyjne firmy w zakresie produkcji akumulatorów powiększyła się o nową halę produkcyjną.
 
Hala o powierzchni 20 000 m kw. została już uroczyście otwarta i produkowane w niej są bezprzewodowe elektronarzędzia dla majsterkowiczów i ogrodników oraz przeznaczone do sprzętu akumulatory. Powstają tam też akumulatory Bosch eBike.
 
Fabryka Robert Bosch Power Tool w Miszkolcu powstała w 2001 roku, a liczba wyprodukowanych w obiekcie towarów przekroczyła 135 mln sztuk pod koniec 2020 roku. W zakładzie powstają produkty przeznaczone głównie na rynek europejski, jednak niektóre są również sprzedawane globalnie.
 
Miszkolc to jedyne miejsce na naszym kontynencie, gdzie produkowane są baterie do elektronarzędzi – informuje HIPA. W zakładzie Boscha pracują specjaliści w zakresie produkcji wielkoseryjnej i specjalnych technologii produkcyjnych, a także testowania i zatwierdzania.
 
W nowej hali produkcja jest kontrolowana przez autorskie rozwiązanie Bosch Industry 4.0, które bez ingerencji człowieka, na podstawie danych przesyłanym w czasie rzeczywistym, podejmują decyzje dotyczące np. zamówień surowców lub zmian kolejności produkcji. Na liniach produkcyjnych pracują zautomatyzowane pojazdy, a oświetlenie LED hali jest również sterowane cyfrowo.
 
Źródło: www.evertiq.pl