Boryszew z pozwoleniem na nowy biznes w Toruniu

Kolejne firmy – Pinguin Foods Polska (mrożonki), Green Dream Boats (łodzie elektryczne), Akomex (opakowania z tektury), Steico (płyty LDF) i Ciech Soda Polska (surowce chemiczne) – otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tej grupie znalazła się również spółka Boryszew Components Poland.

Spółka Boryszew Components Poland zamierza utworzyć w Toruniu nowy zakład, w którym rozpocznie produkcję podzespołów z tworzyw sztucznych. Inwestycja wymaga poniesienia nakładów wielkości minimum 50 mln zł. Projekt zakłada zakup zarówno używanych jak i nowych maszyn i urządzeń, które będą wytwarzały produkty znajdujące zastosowanie w sektorze AGD i automotive. W ciągu dwóch lat ma być osiągnięte planowane zatrudnienie minimum 200 osób.

Wskazane zezwolenia na działalność w PSSE są ostatnimi wydanymi w 2015 r. W sumie przyznano je 15 inwestorom, którzy zadeklarowali nakłady na poziomie 380,7 mln zł oraz utworzenie 444 nowych i utrzymane 2 601 miejsc pracy.

źródło: Pomorska SSE

AUTOR:  WNP.PL (AG)