BorgWarner: 28. Dywizja Dostawców Polskiej Izby Motoryzacji

W dniach 29-30 października grupa prawie 60-ciu firm z sektora automotive odwiedziła firmę BorgWarner w Jasionce koło Rzeszowa. W skład Campusu BorgWarner wchodzą trzy jednostki: Turbo Systems, Morse Systems oraz Transmission Systems.

Pod koniec wizyty spytaliśmy uczestników spotkania o wrażenia. Posłuchajmy!

O spotkaniu, fabryce i celu organizacji takich spotkań w kolejności mówią: Ewa Rosik – Dyrektor Biura Doradztwa i Szkoleń w Polskiej Izbie Motoryzacji, Paweł Tetela – Dyrektor Zarządzający BorgWarner Rzeszów, Łukasz Penkala – SKK, Paweł Paduch – 3M, Damian Bińkiewicz – BIMEX-BOLLHOFF, Łukasz Pawęzka – NG PLAST, Remigius Hermann – WEIL TECHNOLOGY, Grzegorz Sirko – VENTOR, Magdalena Nenko–Samborek – CAT LC POLSKA, Ryszard Bar – EJOT oraz Roman Kantorski, Prezes Polskiej Izby Motoryzacji.

BorgWarner:

  • Turbo Systems – produkcja turbosprężarek, centrum R&D, centrum regeneracji
  • Morse Systems – produkcja łańcuchów rozrządów i modułów rozrządów ze zmiennymi fazami
  • Transmission Systems – układy kontroli i sterowania przekładni automatycznych

Oprócz zwiedzania fabryki BorgWarner miały miejsce spotkania z przedstawicielami działu zakupów i rozmowy B2B. Podczas wizyty zwiedziliśmy zakłady BorgWarner, w tym dywizję Turbo Systems, specjalizującą się w produkcji turbosprężarek a także europejskie centrum regeneracji turbosprężarek (Remanufacturing). Produkty dostarczane są do prawie wszystkich głównych klientów na całym świecie, w tym do Fiata/GM, Forda, Audi, Volkswagena czy Jaguara. W ramach dywizji odwiedziliśmy też Centrum R&D – gdzie od podstaw projektowane, testowane i wdrażane do produkcji są turbosprężarki. Kolejny zakład to BorgWarner Dywizja Morse Systems – produkcja łańcuchów rozrządów, napinaczy i modułów rozrządów ze zmiennymi fazami rozrządu. Z kolei BorgWarner dywizja Transmission Systems, specjalizuje się w zakresie opracowywania i produkcji podzespołów do automatycznych skrzyń biegów. Działalność polega na produkcji i sprzedaży elektrozaworów i modułów sterujących do automatycznych skrzyń biegów wraz ze sprzęgłami jednokierunkowymi i tarczami ciernymi.

BorgWarner jest polskim oddziałem amerykańskiego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów oraz systemów zaawanasowanych technologii dla układów napędowych i przeniesienia napędu w pojazdach silnikowych. BorgWarner w Polsce stanowią zakłady produkcyjne oraz nowoczesne Centrum Techniczne, które zlokalizowane jest w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Jasionka.

Jest nam niezmiernie miło, że zechcieli Państwo wziąć udział w Dywizji Dostawców. Było to kolejne wydarzenie, które wyraźnie potwierdziło potrzebę kontynuowania spotkań branżowych. Raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania Panom Markowi Ryczko, Pawłowi Tetela i Pani Marcie Cionek oraz wszystkim pracownikom BorgWarner za profesjonalne przyjęcie Członków oraz Firm zaprzyjaźnionych Polskiej Izby Motoryzacji!