Awaria w fabryce samochodów. Gliwicki Opel wstrzymuje produkcję

Do poważnej awarii doszło w fabryce Opla w Gliwicach. W jej wyniku wstrzymano produkcję, a pracownicy zostali czasowo zwolnieni z wykonywania pracy – dowiedział się tvn24bis.pl. Przerwa potrwa co najmniej do przyszłego tygodnia.

Awaria w fabryce

„W gliwickim zakładzie na wydziale Tłoczni w wyniku awarii technicznej doszło do unieruchomienia jednej z trzech linii pras” – wyjaśnił dyrektor Osoś w korespondencji z tvn24bis.pl.

Jak dodał, w związku z awarią została czasowo wstrzymana produkcja w zakładzie. Zaznaczył, że „niezwłocznie podjęto działania mające na celu jak najszybsze jej wznowienie”.

„Zakłada się, że produkcja zostanie przywrócona w przyszłym tygodniu. Do tego czasu pracownicy mają dni wolne od pracy, które zostaną odpracowane po wznowieniu produkcji” – powiedział Osoś.

Nowy właściciel

Przypomnijmy, że 1 sierpnia francuski koncern motoryzacyjny PSA, właściciel marek Peugeot, Citroen i DS, sfinalizował przejęcie Opla i Vauxhalla od General Motors za 1,3 miliarda euro. W ten sposób powstał drugi co do wielkości, po Volkswagenie, producent samochodów w Europie.

Grupa PSA przejęła 12 zakładów produkcyjnych, zatrudniających w sumie blisko 40 tys. osób. Dziesiąta część europejskiej załogi Opla to pracownicy polskich fabryk w Gliwicach i Tychach, zatrudniające w sumie ok. 4 tys. osób.

W Polsce w skład General Motors Manufacturing Poland wchodzą trzy zakłady: fabryka samochodów osobowych w Gliwicach, zakład produkcji silników w Tychach oraz zlokalizowane w Tychach Centrum Usług Wspólnych.

Gliwicka fabryka w ubiegłym roku zanotowała rekord produkcji – ponad 200 tys. samochodów. W obecnym roku zakład planuje produkcję na podobnym poziomie. Głównym modelem produkowanym w zakładzie jest Opel Astra piątej generacji.

Źródło: www.tvn24bis.pl