Autosan realizuje kolejne zamówienia

W pierwszej połowie lipca br. Autosan sprzedał pierwszego gimbusa, wyprodukowanego na bazie autobusu EUROLIDER 9, spełniający określone przepisami wymogi dotyczące autobusów szkolnych. Autobus zamówiła Gmina Tychowo w następstwie przeprowadzonego postępowania przetargowego.

Gimbus dla Tychowa wyposażony został w silnik IVECO EEV oraz manualną skrzynię biegów ZF. Przewozić może 39 pasażerów na wysokich fotelach z trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa. Przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada miejsce do kotwiczenia wózka inwalidzkiego, po uprzednim, szybkim zdemontowaniu czterech foteli pasażerskich. W drzwiach tylnych zamontowana została winda elektrohydrauliczna umożliwiająca wprowadzenie wózka do autobusu.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi gimbusów autobus dla Tychowa posiada wymagane oznakowanie wyróżniające łącznie z sygnałami świetlnymi i akustycznymi. Pomalowany jest na charakterystyczny dla autobusów do przewozów szkolnych pomarańczowy kolor.
Z kolei w podróż do gminy Rymań na Pomorzu wyruszył w ostatnich dniach następny EUROLIDER 9. Podobnie jak w tychowskim gimbusie zamontowano w nim silnik IVECO EEV, manualną skrzynie biegów ZF, 39 foteli pasażerskich. Autobus przystosowany jest do przewozu dwóch osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, wyposażony został w windę służącą do ich wprowadzania.

Inny Autosan, tym razem miejski, odebrany w ostatnim czasie trafił do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie. Jest to standardowy SANCITY 9LE dostarczony w ramach procedury przetargowej. Autobus wyposażony został w silnik CUMMINS EURO 5, manualną skrzynie biegów ZF, 20 foteli pasażerskich (całkowita liczba miejsc – 60), elektroniczny system informowania pasażerów i monitoringu.

Na początku miesiąca odebrany został również trzeci z czterech EUROLIDER’ów 9 dla firmy Wispol z Cieszyna.

źródło: Autosan