Autoryzowany dealer IVECO TNC przekazał firmie HOLLYWOOD S.A. 13 pojazdów IVECO DAILY Natural Power napędzanych gazem ziemnym.

Firma HOLLYWOOD S.A. poszerzyła swoją flotę o kolejne 13 pojazdów dostawczych IVECO DAILY Natural Power. Uroczyste przekazanie pierwszych pojazdów odbyło się w siedzibie dealera IVECO TNC w Gdańsku przy udziale przedstawicieli IVECO Poland oraz firmy finansującej Hitachi Capital.

Warszawa, 24 października 2018 r.

Autoryzowany dealer IVECO TNC z Gdańska wraz z Hitachi Capital Polska przekazali zamówione przez firmę HOLLYWOOD S.A. 13 pojazdów DAILY Natural Power napędzanych gazem ziemnym (CNG). Uroczyste przekazanie odbyło się w dniu 19 października 2018 roku w siedzibie dealera.

Dostarczone pojazdy zasilą flotę klienta oferującego najwyższej jakości produkty i usług w branży pralniczej. IVECO Daily Natural Power zasilane gazem ziemnym z zabudową kontenerową i windą. Klient zdecydował się zakupić pojazdy korzystając z oferty firmy finansującej Hitachi Capital. Hitachi Capital Polska zapewnia swoim Klientom rozwiązania flotowe, dbając o bezpieczeństwo, mobilność i satysfakcję użytkowników firmowych flot. W celu zapewnienia sprawnej realizacji ich podstawowych zadań biznesowych skupia się na znalezieniu najlepszego rozwiązania. Najważniejsze jest zadowolenie Klienta, dlatego HCPL dostosowuje się do jego sytuacji, stosowanych praktyk i preferencji, oferując takie rozwiązania jak np. wynajem długoterminowy (pojazdy dostawcze i ciężarowe), leasing finansowy i operacyjny, zarządzanie flotą Klienta (administracja), optymalizacją likwidacji szkód komunikacyjnych.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele stron: Grzegorz Kunda – Prezes Zarządu spółki HOLLYWOOD S.A., Daniel Gahlun – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Produkcji w HTS Balitica, Bogdan Lorenc – Dyrektor ds. Technicznych HOLLYWOOD S.A. oraz Maciej Szews – Szef Sprzedaży IVECO TNC, Michał Fersten – Szef Business Line Light w IVECO Poland oraz Prezes firmy Hitachi Capital Pan Eric Van Vliet. Spotkanie było doskonałą okazją aby zaakcentować fakt, że firma HOLLYWOOD po raz kolejny zdecydowała się na wybór pojazdów marki IVECO napędzanych gazem ziemnym.

IVECO DAILY Natural Power – to linia produktowa IVECO zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju, oferująca możliwości dostaw w obszarach miejskich, oraz najnowszy przedstawiciel uznanej rodziny Daily, która w tym roku obchodzi swoje 40 lecie. Pojazd ten oferuje solidność, wydajność i niezawodność, z których słynie Daily, a przy tym wyższy komfort i niższe zużycie paliwa. Charakteryzuje się także bardzo niską emisją zanieczyszczeń i CO2 oraz najlepszymi w swojej klasie właściwościami jezdnymi.

W Daily Natural Power firma IVECO wykorzystała ponad 20 letnie doświadczenie marki w zakresie pionierskich technologii opartych na gazie ziemnym. Samochód jest wyposażony w silnik F1C o pojemności 3 litrów i mocy 136 KM, rozwijający najwyższy w tej klasie moment obrotowy 350 Nm. Jako silnik przeznaczony specjalnie do samochodów dostawczych jest wytrzymalszy i lepiej przystosowany do specyfiki eksploatacji w porównaniu z silnikami zasilanymi CNG zapożyczonymi z samochodów osobowych.

Parametry ekologiczne Daily Hi-Matic Natural Power są równie imponujące: silnik jest zgodny z normami Euro 6/D dzięki emisji cząstek stałych i NOx niższej o odpowiednio 76% i 12% w porównaniu z silnikiem Diesla IVECO Euro VI o pojemności 3 litrów, który i tak należy uznać za wyjątkowo przyjazny dla środowiska. W rzeczywistych warunkach jazdy w cyklu miejskim emisja CO2 z silnika CNG jest o 3% niższa w stosunku do wartości typowych dla analogicznej jednostki wysokoprężnej. W przypadku zastosowania biogazu redukcja emisji CO2 z silnika CNG może sięgać 95%, co oznacza bilans bliski zeru.

Daily Hi-Matic Natural Power jest również niezwykle cichy w porównaniu ze swoim dieslowym odpowiednikiem, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla dostaw w obszarach miejskich.

HOLLYWOOD S.A. – (Grupa Kapitałowa Hollywood zatrudnia ponad 900 osób, transport to bardzo istotny element działalności każdej ze spółek Grupy Hollywood, dlatego jej flota składa się z ponad 130 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. oraz kilkunastu pojazdów powyżej 3,5 t. Obecnie około 80 proc. floty dostawczej Grupy Hollywood to auta napędzane gazem ziemnym. Założone oszczędności udało się wprowadzić. Szacujemy, że wymiana floty pozwoliła obniżyć koszty transportu aż o kilkadziesiąt procent. Co istotne, dzięki wprowadzonym zmianom, Grupa Hollywood wypełnia także inną złożoną obietnicę – dba o ochronę środowiska, ponieważ spaliny wydzielane przez samochody z instalacją CNG zawierają o wiele mniej dwutlenku węgla.

Czemu forma finansowania samochodów osobowych i dostawczych różni się?

– Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą wyboru formy finansowania, nasz dział finansowy dokładnie analizuje oferty. Dotychczas za każdym razem okazywało się, że „dostawczaki” lepiej finansować wynajmem, pomimo trochę wyższego kosztu tej formy. Wpływ na taki wybór ma przede wszystkim fakt, że możemy wynegocjować lepsze warunki wynajmu, ponieważ najczęściej potrzebujemy jednorazowo kilka lub kilkanaście aut. Dodatkowo, cały ciężar administracyjny, a także sprzedaż auta po wynajmie jest po stronie instytucji finansującej.

Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. – (jako część światowej organizacji jest zaangażowane w promowanie rozwiązań ekologicznych. Dotyczy to wszystkich gałęzi gospodarki, w tym także transportu. Mówimy tu zarówno o transporcie osobowym, jak i ciężarowym. Dla każdej z tych branż przygotowane są specjalnie dedykowane produkty. Do finansowania pojazdów z napędem alternatywnym Hitachi Capital Polska podchodzi z dużym entuzjazmem i systematycznie zwiększa swoją obecność w tym segmencie. Ze względu na ekspansję Hitachi Capital Polska w zakresie wynajmu i leasingu pojazdów ciężarowych, w 2017 roku został utworzony dział Samochodów Dostawczych i Ciężarowych.

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują IVECO Stralis do zastosowań w transporcie dalekobieżnym, IVECO Stralis X-Way dedykowany min. do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych. Gamę dopełnia IVECO

Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi. Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com