Audi e-tron zwycięża w plebiscycie MotoAs Interii 2019


– W pełni elektryczny model rodem z Ingolstadt triumfatorem plebiscytu MotoAs Interii 2019 w kategorii „Eco – najbardziej ekologiczny samochód”
– Audi R8 Decennium na miejscu drugim kategorii „Moc”
Poznań/Warszawa, 13 czerwca 2019 r. Portal informacyjny Interia już po raz czwarty zorganizował plebiscyt MotoAs Interii, wyłaniający najlepsze samochody dostępne na polskim rynku. O tym, jakie modele zdobędą główne nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali użytkownicy i czytelnicy Interii. Cztery pierścienie po raz kolejny odniosły sukces w głosowaniu. W kategorii „Eco – najbardziej ekologiczny samochód” zwyciężyło w pełni elektryczne Audi e-tron, natomiast na drugim miejscu kategorii ‘Moc” znalazło się supersportowe Audi R8 Decennium.
Jak zauważają organizatorzy plebiscytu, dla wielu ludzi samochody to coś więcej niż tylko sposób przemieszczania się i narzędzia pracy. Auta potrafią budzić emocje swoim wyglądem, osiągami, terenowymi możliwościami, czy też oferowanym luksusem. Coraz częściej też zwracają na siebie uwagę wpływem na środowisko naturalne – swą ekologią. Przodują w tym oczywiście samochody elektryczne. Czytelnicy Interii zdecydowali, że dla nich najbardziej ekologicznym samochodem jest w pełni elektryczne Audi e-tron.

„Motoryzacja przechodzi na naszych oczach dynamiczną przemianę. Elektromobilność staje się faktem, a Audi e-tron jest najlepszym tego przykładem. Niezmiernie się cieszymy, że czytelnicy i użytkownicy Interii docenili, że Audi znajduje się w awangardzie elektromobilnej rewolucji” – mówi Jadwiga Borowińska, PR Manager Audi. „Audi e-tron to pierwszy w pełni elektryczny, seryjnie produkowany samochód spod znaku czterech pierścieni. Ten SUV klasy wyższej wyróżnia się sportowym charakterem i doskonałymi walorami użytkowymi, przeznaczony jest do wypoczynku i wyjazdów rodzinnych, ale posiada również pierwiastek sportowy.”

Duży, elektryczny SUV Audi ma nieco ponad 4,9 m długości, 1,93 m szerokości i 1,66 m wysokości. Rozstaw jego osi to 2,92 m. Dzięki umieszczeniu akumulatorów pod podłogą przedziału pasażerskiego, auto może się też pochwalić rekordową pojemnością przestrzeni bagażowej. Bagażnik Audi e-tron ma objętości aż 660 l. Za napęd odpowiadają dwa elektryczne silniki trakcyjne – po jednym na każdą z osi. Sumaryczna moc układu napędowego to 300 kW (408 KM). Kierowca ma do dyspozycji maksymalny moment obrotowy przeszło 660 Nm! Dzięki niemu sprint do 100 km/h zajmuje 5,7 sekundy. Prędkość maksymalna Audi e-tron to 200 km/h. 

W plebiscycie docenione zostało także Audi R8 Decennium. Zajęło ono drugie miejsce w kategorii „Moc”. Żaden inny model marki Audi nie jest bliższy sportowi motorowemu, żaden nie jest ostrzejszy i bardziej dynamiczny. Audi R8 V10 Decennium to jubileuszowa wersja specjalna przygotowana na uczczenie 10. rocznicy wprowadzenia na rynek modelu R8 z silnikiem V10 FSI. Samochód jest napędzany wolnossącym silnikiem 5.2 V10 o kącie rozwarcia cylindrów wynoszącym 90 stopni i generującym 620 KM mocy i 580 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu auto rozpędza się do 100 km/h w 3,1 sekundy i osiąga imponującą prędkość maksymalną 331 km/h.

Audi e-tron oraz Audi R8 Decennium to nie jedyne modele spod znaku czterech pierścieni, które wzięły udział w plebiscycie MotoAs 2019. Wśród aut nominowanych w kategorii „Miasto” znalazło się Audi A1 Sportback, natomiast w kategorii „Na każdą drogę” – Audi Q3.